ח"כ מעוז: "אחרי שממשלת בנט החריבה את הכשרות היא עוברת לגיור" - 0404
ח אוליבר פיטוסי, פלאש 90

ח"כ מעוז: "אחרי שממשלת בנט החריבה את הכשרות היא עוברת לגיור"

עם סיום העיסוק ברפורמת הכשרות, הוועדה למיזמים לאומיים ושרותי דת בראשותה של ח"כ יוליה מלינובסקי תדון השבוע ביום שלישי בנושא: "יהודים בספק? – בחינה מחודשת של הליך "בירור יהדות" בבתי הדין הרבניים", מדובר בדיון ראשון בו תעסוק הוועדה בנושאי ברור יהדות וגיור.

"לאחר שממשלת בנט סיימה להרוס את הכשרות במדינה ישראל, הם עוברים להחריב את הגיור", אומר יו"ר נעם, ח"כ מעוז, "לצערנו הממשלה מפלגת ומשסעת את העם. את הכשרות הממלכתית שאיחדה את העם סביב גוף כשרות ממלכתי הם הרסו, וכעת הם רוצים שכל משפחה תחזיק בספרי יוחסין. כל נגיעה בגיור תביא לפסולי חיתון, לפלגים פלגים ולשיסוע של העם. הכל זה חלק מטרוף שנאת היהדות של ליברמן, שמתבצעת מידית בידי קבלני הביצוע – אורבך, כהנא, סילמן וכלפון".

לדבריו "הפגיעה של ממשלת בנט ביהדות, ובזהות היהודית של המדינה היא 'אוסלו של היהדות', נפעל ככל שביכולתנו לעצור את כל המהלכים והפגיעה ביהדות, בכותל, בזהות היהודית ובביטחון של עם ישראל בארצו. ישראל חייבת ממשלה אחרת".

לדיון ביום שלישי, זימנה יו"ר הוועדה ארגונים שונים בינהם – ארגון רבני צהר, המכון הישראלי לדמוקרטיה, האגודה לזכויות האזרח בישראל, עמותת עתים, המרכז הרפורמי לדת ומדינה, נאמני תורה ועבודה, ישראל חופשית, עמותת פנים להתחדשות יהודית בישראל, התנועה הרפורמית, מרכז צדק לנשים, מרכז רקמן ומוזמנים נוספים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]