"טענות מופרכות": דרישה מהשר כהנא לפצות את ארגון חותם ב-350,000 שקלים - 0404
עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"טענות מופרכות": דרישה מהשר כהנא לפצות את ארגון חותם ב-350,000 שקלים

בארגון חותם דורשים התנצלות ופיצוי מהשר מתן כהנא בעקבות דברים שאמר בריאיון נגד הארגון. במכתב ההתראה נכתב "במעשיך ניצלת את מעמדך התקשורתי הרם כשר בממשלת ישראל על מנת להפיץ שקרים"

ארגון חותם שיגר מכתב לשר לשרותי דת מתן כהנא, בו דרישה מהשר להתנצלות, פיצויים והתראה בטרם תביעה. הדרישה מגיעה על רקע ריאיון עם השר כהנא שפורסם השבוע באתר ובו האשים השר את ארגון חותם, בהאשמות שלדבריהן חסרות כל בסיס ואף עולות בכדי לשון הרע. לדברי חותם, כל זאת עשה השר כהנא על מנת להציג באופן שקרי את חותם כארגון קיצוני.

במהלך הריאיון נשאל השר כהנא על מחאת השרימפס שהתקיימה מחוץ לביתו. בתשובה לשאלה אמר שר הדתות כי מי שעומד מאחורי המחאה הם אנשי חותם "הם משלמים כסף לאנשים כדי שיקללו אותי, למשל כשאני מגיע לאזכרה לרב קוק. עושים צער בעלי חיים מחוץ לבית שלי", אמר כהנא.

כאשר נשאל כהנא האם אישתו ובני משפחתו חושבים שזה מצחיק או שהם מרגישים מאוימים, ענה השר כי "אשתי מאוד מפחדת. היא דוקטור לפסיכולוגיה והיא אומרת שתמיד יש אחד מהאנשים האלה שהברגים שלו לא מחוברים עד הסוף, וכשצועקים עליך שאתה משמיד הדת ואויב היהדות, יכול להיות אחד בקצה שלא מבין עד הסוף את הפער בין הפגנה לבין מעשה אלים. אבל אני מרגיש בטוח".

במכתב שנשלח באמצאות עו"ד אלדד רבינוביץ', קובלו בחותם על האשמות של השר ולדבריהם, טענותיו של השר הם גיבוב של שקרים רבים. לדברי הארגון השר כהנא ניסה להוציא את העמותה כארגון קיצוני. לדבריהם, האמירה שהם שילמו לאנשים בשביל לקלל אותו או שמנסים להציג אותו כרפורמי הן אמירות שקריות חסרות כל בסיס.

במכתב לשר הוסיף עו"ד רבינוביץ' כי "במידה והיית טורח לבדק בטרם פרסום הדברים, וודאי היית מגלה כי אין למרשתי דבר וחצי דבר עם הטענות המופרכות שטפלת כלפיה ואין לה כל קשר למעשים שתוארו בכתבה. במעשיך בחרת לפגוע בכוונת מכוון במרשתי ולהשפיל את העומדים בראשה, זאת מלבד הפגיעה הכלכלית והמעשית בפעולותיהם ובמשלח ידם. הצגת מרשתי כקיצונית וכמי שמשקיעה את כספה הציבורי ב"קללות" או בגימיקים לא כשרים, נועדה לפגוע במקורות הכנסתה ובתמיכה הציבורית לה היא זוכה, ובכך לסכל את פעולותיה הציבוריות החשובות".

בנוסף, נכתב כי "הצגת העמותה כגוף קיצוני וקיקיוני הכולל 'משוגעים' העשויים לפעול כנגדך באלימות נועדה גם היא להכפיש את מרשתי ולפגוע ביכולתה לפעול ולגייס תמיכה ציבורית ותרומות. במעשיך, ניצלת את מעמדך התקשורתי הרם כשר בממשלת ישראל על מנת להפיץ שקרים ולהשפיל את מרשתי אשר נמנית על ארגוני המגזר השלישי וכל מטרתה להוות פה לציבור רחב שייתכן ולא תומך בדרכך האישית והפוליטית", נכתב.

לאור כל הדברים האלה דורשים בארגון חותם להתנצל בפניהם התנצלות פרטנית כנגד כל אחד מהדברים הפוגעניים שנזכרו ובאותו היקף חשיפה הזהה לחשיפה של הריאיון. כמו כן, לאור הנזק הכספי שהריאיון הזה גרם, דורשים בעמותה מהשר לפצות אותם על סכום של 350,000 שקלים, למרות כי הנזק מהפרסום גבוה אף יותר וזאת על מנת למנוע הליכי משפט מיותרים.

"אני תקווה כי לא תבחר לנסות ולהסתתר שלא כדין מאחורי חסינותך ולהתחמק מלקיחת אחריות מלאה על מעשיך, וכי תעמוד איתן כנגד טענות מרשתי על אף ההשלכות הצפויות לך מכך. במידה ודרישות מרשי לא ייענו לאלתר, יהא בכך בכדי להעיד עוד על חוסר תום ליבך בפרסום ועל הניסיון הנואל לפגוע בפעולות הלגיטימיות והראויות של מרשתי, ומרשיי יפעלו בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותם להטיב את נזקם לרבות באמצעות פניה לערכאות" כתב רבינוביץ' לסיום.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]