יהודים הפגינו בישראל ובניו יורק נגד פתיחת קונסוליה ערבית בירושלים: "סכין בלב העם היהודי" - 0404
יהודים הפגינו בישראל ובניו יורק נגד פתיחת קונסוליה ערבית בירושלים:

יהודים הפגינו בישראל ובניו יורק נגד פתיחת קונסוליה ערבית בירושלים: "סכין בלב העם היהודי"

עשרות מפגינים הגיעו בפעם השלישית ברציפות למשמרת מחאה מול בית השגריר האמריקני במקום בו הייתה פעילה הקונסוליה האמריקנית עד להעברת השגרירות לירושלים, מאחורי המחאה עומדים ארגונים חוץ פרלמנטרים בישראל ובארה"ב.

במקביל לאירוע שהתקיים בשעה 17:00 (שעון ישראל) התקיימה גם משמרת בניו-יורק ביוזמת ארגון AFSI.

דבריו של מייק פנס מהימים האחרונים בנושא תורגמו והוקרנו מול שגרירות ארה"ב בירושלים, בין דבריו אמר פנס כי "ממשל ביידן מתכנן לפתוח קונוסליה אמריקנית בירושלים עבור הפלשתינים, זה צעד בלתי חוקי והגיע הזמן שהוקנגרס ימנע מביידן פתיחת קונסליה במקום שבו עומדת השגרירות".

אחד הדוברים ומי שכיהן גם כיועץ מדיני וכשגריר תחת נתניהו וגם כמנכ"ל משרד ירושלים לשעבר, רן ישי אמר במהלך משמרת המחאה: "בלתי מתקבל על הדעת שהממשל האמריקני יפעל בעניין ירושלים נגד החוק בארצות הברית ונגד החוק בישראל – בשתי המדינות יש חוק שקובע שירושלים העיר המאוחדת היא בירת ישראל ואין כל אפשרות שבעיר בירה של מדינה אחת תהיה נציגות שמואמנת למקום אחר".

תת אלוף במיל' אמיר אביבי, מייסד תנועת הביטחוניסטים, אמר במהלך המחאה: "אם לארץ נשמה – הרי ירושלים נשמתה של ארץ ישראל." – בן גוריון. ירושלים היא תמצית כל המאבק על ריבונותו בארץ ישראל וזה לא מקרי שהניסיון לקעקע את הזכויות הלאומיות שלנו בלב ארצנו מתמקד במאבק על עתידה של ירושלמים. קונסוליה פלסטינית בירושלים משמעותה בטווח הארוך חזרה למציאות של תוכנית החלוקה. עקירת ירושלים מישראל והפיכתה לעיר בריבונות בינלאומית. הצעד אותו רוצה לקדם הממשל יביא לצונאמי של קונסוליות זרות תוך רמיסת השורש ממנו העם היהודי שואב את החיבור שלו לארץ ישראל. מול איום זה קציני ומפקדי ישראל יחד עם כל עם ישראל יעמדו איתן. לא נאפשר לתוכנית זו להתממש".

אריה הס, אחד המשתתפים בהפגנה, מסר: "פתיחת קונסוליה אמריקאית בבנין הזה או בכל בניין אחר בירושלים היא תקיעת סכין בליבו של העם היהודי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]