ניצחון נוסף לאופוזיציה: החוק הקובע כי גזענות נגד חרדים תוכר כעבירה פלילית עבר במליאה - 0404
ניצחון נוסף לאופוזיציה: החוק הקובע כי גזענות נגד חרדים תוכר כעבירה פלילית עבר במליאה עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ניצחון נוסף לאופוזיציה: החוק הקובע כי גזענות נגד חרדים תוכר כעבירה פלילית עבר במליאה

לאחר אישור הצעת החוק של הרשימה המשותפת, בה הצביע ח"כ מאזן גנאים מרע"ם בניגוד לעמדת הקואליציה על הקמת בית חולים בסכנין, הפסד נוסף נרשם לחובת הקואליציה.

הצעת החוק של ח"כ יעקב אשר להרחבת עבירת הגזענות גם להסתה נגד חרדים, כי גם גזענות והסתה נגד חרדים יחשבו עבירה פלילית, עבר הערב (רביעי) בקריאה טרומית במליאת הכנסת עם 33 ח"כים שתמכו מול 32 שהתנגדו.

החוק נולד לפני מספר שנים לאחר שראש העיר טבריה דאז, רון קובי, הודיע שהוא לא יאשר כניסת חרדים לעיר. בעקבות ההחלטה הגזענית פנה שי גליק, מנכ"ל בצלמו, ליועמ"ש להעמידו לדין על עבירת הסתה לגזענות, אולם להפתעתו קבע המשנה לפרקליט המדינה שאין בחוק עבירת גזענות כלפי חרדים.

בעקבות כך יזם ח"כ יעקב אשר, מיהדות התורה, את התיקון לחוק הגזענות אשר קובע במפורש שחוק הגזענות יחול גם כלפי הציבור החרדי ומי שיפגע בחרדי על רקע דתו יוכל לעמוד לדין על כך.

היום כאמור ההצעה עברה בקריאה טרומית. 

ח"כ יעקב אשר מסר בתגובה לאישור החוק שיזם: "הציבור החרדי קיבל היום אופק שיבטיח כי דמו לא יופקר עוד וכי מיליון אזרחים חרדים לא יהיו נתונים למשיסה בידי פולטיקאים משתלחים ומסיתים".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו, ברך על העברת החוק ואמר: "אני מודה לידידי ח"כ יעקב אשר על דחיפת החוק והעברתו. החוק איננו מקנה שום פריוולגיה לחרדים רק משווה אותם לשאר האוכלוסייה.

כמו שאסור לפגוע באף מיעוט מעתה יאסר לפגוע גם בחרדים. נמשיך ונעקוב שהחוק אכן ייושם ונדאג שכל מי שיפגע בחרדי יענש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]