הח"כים תמכו במשפחת סנדק: "למשטרת ישראל יש מה להסתיר" | צפו - 0404

הח"כים תמכו במשפחת סנדק: "למשטרת ישראל יש מה להסתיר" | צפו

משפחתו של אהוביה סנדק ז"ל קיימה היום (רביעי) משמרת מחאה מול הכנסת בירושלים. במהלך המחאה פגשו בני המשפחה ח"כים רבים אשר יצאו לחזק את בני המשפחה במאבקם. הח"כים מהקואליציה ומהאופוזיציה שמעו מבני המשפחה את פרטי האירוע הקשה ועל דרישתם להעמדה לדין של השוטרים המעורבים בגרימת מותו של אהוביה. מנכ"ל חוננו שמואל (זנגי) מידד הגיע יחד עם המשפחה לחזק את מאבקם.

אביו של אהוביה, אברהם סנדק, אמר לחברי הכנסת שהגיעו למקום כי "הפנייה היחידה אלינו מהמשטרה הייתה במהלך השבעה, כאשר פנו אלינו ואמרו שאנחנו מוזמנים לחקירה. מאז ועד היום לא הייתה שום פנייה. וכרגע נשאר לנו רק לפנות לחברי כנסת. אנחנו רואים פה סוג של ציפוף שורות, לא נותנים מהמשטרה מידע. התיק מועבר מפרקליט ליועמ"ש ואין שום הסבר כבר שנה שלמה. אנחנו באנו לומר שלא ייתכן שמפגש של נער עם משטרה יסתיים במוות".

השר לביטחון פנים לשעבר ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד אמר כי הוא מקווה שההחלטה לא תהיה מעורבות בשיקולים פוליטיים: "אנחנו מחכים לצדק, אנחנו מחכים לחקר האמת. זהו התפקיד של המערכות במדינה. אנחנו מאוד מקווים שההחלטה תהיה אך ורק על פי הצדק והיושר ולא על ידי שום מניעים פוליטיים מפה ומפה, רק חקר האמת חשוב להורים ולעם ישראל".

מסיעת הליכוד הגיעו לתמוך גם חברי הכנסת מאי גולן, אלי כהן וח"כ מיקי זוהר. ח"כ אמר להורים כי "במדינה דמוקרטית צריך שתהיה שקיפות מלאה שתביא תחושת ביטחון בממשלה ובכנסת, ובוודאי שבגורמי האכיפה, והנושא הזה חייב להיבדק עד תום בצורה הכי ישרה שיש. אני מתכוון לפנות בנושא למפכ"ל המשטרה שייקח את העניין ויטפל בו. הסיכוי שוועדת חקירה ממלכתית תקום עם הממשלה הנוכחית לא גדול בכלל, הם כנראה ידחו את זה".

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, שנכח בעצמו בהפגנות בשבוע שעבר אמר להוריו של אהוביה כי דברי השר בר-לב הם רישיון להרוג: "יש למשטרת ישראל מה להסתיר. הגיע הזמן לחשוף את האמת על מה שקרה שם באותו יום. כל האמצעים בהם משתמשים לפיזור ההפגנות למען אהוביה מעידים על הפחד, שמישהו מעוניין להשתיק ולהסתיר. אני מזדעזע מהשר לביטחון פנים שנתן רישיון להרוג בראיונות שלו. אנחנו חיילים של משפחת סנדק במאבק הצודק הזה".

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) הגיע לחזק את בני המשפחה ומסר: "לחתור לאמת זו המשימה שלנו, להבין מה היה כאן. מדינת ישראל לא יכולה לטייח דברים. האג'נדה שהובילה לאמירות של השר לביטחון פנים זוהי הרוח בממשלה הזאת. לא יתכן שהשר טוען שלא צריך לחקור אירוע שכזה".

מסיעת ש"ס הגיעו לתמוך במשפחת סנדק חברי הכנסת משה ארבל, משה אבוטבול ויוסף בוסו. ח"כ ארבל אמר במקום כי "הפרשייה הזו חייבת להדהד. ומשרטת ישראל ומח"ש חייבים להבין שהיעדר חקירות מביא מפחה פחות טובה. כאשר אנחנו נבער את העשבים השוטים מתוך המשטרה, תהיה משטרה טובה יותר, מדינה טובה יותר, וצדק. הדרישה שלנו היא שהצדק יעשה ובמהרה".

ח"כ מיכל וולדיגר מהציונות הדתית אמרה כי המשטרה אינה חושפת פרטים מאירוע התאונה: "המשטרה מגינה על עצמה ולא הכל חשוף. צריך להוציא את הדברים אל אור השמש המחטא ולא לתת להם להישאר במחשכים. אנחנו נעשה הכל שזה לא יקרה".

ח"כ שמחה רוטמן מהציונות הדתית הוסיף: "האמירה של השר לביטחון פנים כי אהוביה אשם במוות שלו ושהמשטרה פעלה כשורה מזעזעת ומקוממת. אני קורא למשפחה להתחזק ולהמשיך במאבק. לא נעצור עד שתהיה חקירה יסודית של האירוע. דם יהודי אינו הפקר!".

גם חבר קואליציה אחד הגיע לתמוך במשפחת סנדק. ח"כ יום טוב כלפון מימינה אמר להוריו של אהוביה כי "ילד יהודי נהרג בישראל לפני כמעט שנה, ואף אחד מאיתנו לא יודע מה קרה שם. אני שומע דברים סותרים עד עכשיו, והמשטרה לא סיפקה נתונים. לא יכול להיות שאחרי שנה לא נדע מה קרה. אני קורא מכאן לשר לביטחון פנים עומר בר-לב לפעול בעניין, זה אינטרס של כולנו ואנחנו צריכים לשמור פה על חיי אדם ועל פעילות המשטרה ביחס לחיי אדם. לא ייתכן שהדברים יישארו באוויר ובגרסאות סותרות. צריך לפעול לחקר האמת".

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]