עם האצבעות של ימינה ותקווה חדשה: החוק להסדרת ההתיישבות הצעירה נפל במליאה - 0404
עם האצבעות של ימינה ותקווה חדשה: החוק להסדרת ההתיישבות הצעירה נפל במליאה יונתן סינדל, פלאש 90

עם האצבעות של ימינה ותקווה חדשה: החוק להסדרת ההתיישבות הצעירה נפל במליאה

הצעת החוק להסדרת ההתיישבות הצעירה של חברת הכנסת אורית סטרוק נפלה היום בקריאה טרומית במליאת הכנסת לאחר שהקואליציה הצביעה נגד.

נפתלי בנט שהבטיח שיסדיר את ההתיישבות הצעירה נעדר מההצבעה וחברי ימינה, בניהם עידית סילמן וניר אורבך, הצביעו נגד הסדרת היישובים. גם חברי תקווה חדשה שרן השכל, מיכל שיר וצבי האוזר הצביעו נגד הסדרת ההתיישבות הצעירה.

הצעת החוק שנפלה הציעה לקבוע שהרשויות האמונות על התכנון ביהודה ושומרון ישלימו את הליכי ההסדרה של השכונות, היישובים והאתרים שהם בבעלות המדינה באזור בתוך שנתיים. עוד הוצע כי בתקופת ההסדרה יהנו תושבי האזור משירותים מוניציפליים להם זכאי כל אזרח, לקבל ערבות של שר האוצר למימון רכישת דירות וכן לקבוע שכל תהליכי האכיפה והצווים המניהליים לגבי אתרים העוברים הסדרה יותלו.

מפורום ההתיישבות הצעירה נמסר בתגובה להפלת החוק: "258 ימים אחרי ההתחייבות שההחלטה הראשונה שהממשלה תקבל היא הסדרת ההתיישבות הצעירה, מפילה הקואליציה את הצעת החוק שביקשה לאפשר לנו ולילדים שלנו לחיות כמו בני אדם.

לא עוזרות לנו המילים היפות שמרעיפים עלינו נציגי הימין בממשלה. מילים יפות לא מחממות את הילדים שלנו בלילות הקרים ולא מזרימות מים לברזים שלנו.

אנחנו דורשים מהם לנקוט במעשים כדי לקבל את הזכות הכי בסיסית שמגיעה לנו – לחיות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]