מחבל שדקר תושב לוד שוחרר ממעצר. משפחת הפצוע: "לא מתקבל על הדעת" - 0404
מחבל שדקר תושב לוד שוחרר ממעצר. משפחת הפצוע:

מחבל שדקר תושב לוד שוחרר ממעצר. משפחת הפצוע: "לא מתקבל על הדעת"

קטין החשוד בדקירת תושב לוד במהלך מבצע שומר החומות שוחרר ממעצר בהחלטת בית המשפט העליון, לאחר שסנגוריו ערערו על החלטת בית המשפט המחוזי לוד להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. החשוד, בעל עבר פלילי המוכר לרשויות ומואשם במעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, ישוחרר ממעצר וישהה בהוסטל.

בדיון שהתקיים הבוקר (ד') על תנאי שחרורו של החשוד ליווה את המשפחה עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו. לדבריו: "מעורר חלחלה לראות מחבל בן 17 וחצי מחייך ויוצא להוסטל, כאשר נערים צעירים בני 13-14-15 נשארים במעצר על הפגנות לא חוקיות".

משפחתו של הפצוע, נשוי ואב לחמישה ילדים, מחתה על שחרור החשוד: "אנחנו מאוכזבים מהחלטת בית המשפט העליון לשחרר את הקטין למעצר בית. נפגע העבירה נמצא עדיין במצב קשה, ולעומתו יצא ממעצרו מי שניסה לרצוח אותו על רקע לאומני. מדובר במחבל עם עבר של אלימות לאומנית, ועל רקע העבר הזה היה מצופה מביהמ"ש העליון לא להפוך את החלטת ביהמ"ש המחוזי ולהשאירו במעצר עד תום ההליכים".

עוד הוסיפה המשפחה: "המחבל הינו אדם עם מסוכנות, אי אפשר לשחרר אותו. לא מתקבל על הדעת שהוא ישוחרר ונפגע העבירה עדיין פגוע וכל ידיעה כזו מחמירה את מצבו. אם עבירות אלימות קודמות כנגד יהודים לא מהוות סיבה מצדקת למעצר עד תום ההליכים, מה כן? רצח?".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הפצוע ומשפחתו כנפגעי עבירה מתח ביקורת חריפה על שחרור החשוד "בלתי מתקבל על הדעת שמחבל שנאשם במעשה טרור של דקירת יהודי והינו בעל עבר של מעשי אלימות רבים כנגד יהודים ישוחרר ממעצר בכלא, בעוד שסבלו של נפגע העבירה שחייו כמעט נלקחו ממנו ושמאז האירוע לא התאושש והוא ומשפחתו סובלים – ימשך. בית המשפט רואה לנגד עינו את רווחת חייו של המחבל הארור על פני הפגיעה הקשה בנפגע האיבה ומשפחתו. לצערנו מדינת ישראל הופכת לגן עדן עבור הטרוריסטים הפועלים להשמדת העם היהודי".

התקיפה אירעה במהלך מבצע שומר החומות, בלוד. תושב העיר היה בדרכו להביא רכב על מנת לחלץ את משפחתו מהפרעות אותם חוו בלילה הקודם, בעת שהותקף על ידי מספר פורעים ערבים. אחד מהפורעים דקר אותו בגבו.

הפצוע פונה לבית החולים אסף הרופא, וסובל עד היום מהשלכות הפיגוע. נגד הקטין החשוד הוגש כתב אישום בגין מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, וביהמ"ש המחוזי הורה לעצרו עד תום ההליכים. כאמור, ביהמ"ש העליון הפך את החלטת המחוזי והורה לשחררו לחלופת מעצר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]