ח"כ אבי מעוז חשף: "נחקרתי ביאח"ה על שסייעתי להתיישבות הצעירה כמנכ"ל משרד הבינוי והשיכון" - 0404
ח אוליבר פיטוסי, פלאש 90

ח"כ אבי מעוז חשף: "נחקרתי ביאח"ה על שסייעתי להתיישבות הצעירה כמנכ"ל משרד הבינוי והשיכון"

יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז, השתתף הבוקר (שלישי) בדיון בוועדת הפנים בכנסת על חוק התכנון והבניה בסוגיית חיבור אלפי מבנים לא חוקיים בערים ובכפרים הערביים לחשמל. בדבריו התייחס חה"כ מעוז לניסיונו האישי כמנכ"ל משרד הפנים לשעבר. לדבריו: "לפני 21 שנים שימשתי כמנכ"ל משרד הפנים, והגיע אליי ראש עיריית אום אל פאחם וניסיתי לשכנע אותו שיעשה תוכנית מתאר לעיר שלו, והוא סרב. אמרתי לו שיש לו כסף וכל מה שרק ירצה, רק שיעשה תוכנית מתאר לעיר שלו".

לדברי מעוז, ראש העיר דבק בסירובו על אף הצורך החיוני לתוכנית מתאר בעירו: "הוא המשיך לסרב. ואני אגיד לכם למה הוא סירב, הוא סירב כי הוא רצה שהבנייה תהיה בנייה בלתי חוקית ותתיישב בכל מקום לאורך ציר 65, על הציר, והתושבים של אום אל פאחם יוכלו לבנות איפה שהם רק רוצים, ואיפה שבא להם. אותו ראש עיר סרב לקדם תוכנית מתאר לעיר שלו, ולבסוף הנחתי את הממונה על המחוז במשרדי שיקדם תוכנית מתאר לאום אל פאחם. הבעיה מתחילה לא בגלל שיש חוסר בתכנון. אלא בגלל שהחברה הערבית לא רצתה תכנון. כי זה הפריע לשאיפות האחרות שלה, ולכן הם לא תיכננו".

מעוז הפנה שאלה למשרד המשפטים על המעמד של בתים שכבר חוברו לחשמל: "אני רוצה להבין ממשרד המשפטים איך זה ישפיע על כל המהלך של צווים שהוצאו להריסת בתים. ואיך לקחו את זה בחשבון?". מעוז טען כי "הבנתי שזה לא יפריע למיצוי ההליכים בבתים שהוצאו נגדם צווי הריסה, אבל אני רוצה יותר להבין מה המשמעות. אם בית מחובר לחשמל על פי חוק, איך אחרי זה הולכים להרוס אותו, לדעתי זה הפסקת כל ההליכים להריסת הבתים הבלתי חוקיים".

להפתעת חברי הוועדה, סיפר ח"כ מעוז איך מצא את עצמו בחקירה כשסיים את תפקידו כמנכ"ל משרד הבינוי השיכון: "אי אפשר לעשות פלסטר מהחוק גם אם הוא בא על ידי חברי כנסת. אני בזמנו נחקרתי במשטרה ביאח"ה כשסיימתי להיות מנכ"ל משרד השיכון על כך שכביכול מטעם הממשלה סייעתי לבנייה לא מוסדרת ביהודה ושמרון. לא יצא כלום מהחקירה הזו. מכיוון שכולם סייעו להתיישבות הבלתי מוסדרת, מה שנקרא ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון. החל מראש הממשלה ועד ליועצים המשפטיים של הממשלה. האם גם יחקרו אותנו עכשיו כאשר אנחנו הולכים להלבין מבנים לא חוקיים?".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]