מעצר סוחרי הנשק במגזר הערבי | ניצב שמעון לביא: ״אסור שהפשע ישתלם - חייבים להגביר את הלחץ על העבריינים״ - 0404
מעצר סוחרי הנשק במגזר הערבי | ניצב שמעון לביא: ״אסור שהפשע ישתלם – חייבים להגביר את הלחץ על העבריינים״ דוברות המשטרה

מעצר סוחרי הנשק במגזר הערבי | ניצב שמעון לביא: ״אסור שהפשע ישתלם – חייבים להגביר את הלחץ על העבריינים״

מאות שוטרים מהמחוז הצפוני של המשטרה פשטו הבוקר (שלישי) על בתיהם של 78 סוחרי נשק מרכזיים מהמגזר הערבי באזור הצפון, לאחר שסוכן סמוי הפליל אותם תוך כדי עסקאות שביצע עם העצורים בחודשים האחרונים. 

בפעילות נתפסו 40 רובים, 13 אקדחים, 2 מקלעים ו-2 מטעני חבלה עם מערכת הפעלה סלולרית מוכנה להפעלה. במשטרה מדגישים כי זהו המבצע הגדול בהיסטוריה נגד סוחרי נשק בישראל, וכי העצורים הם הסוחרים המרכזיים בישראל שאחראים לחלק נרחב מהנשק הלא חוקי שמגיע לרחובות המדינה.

מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון לביא: ״מדובר בפעילות סמויה שהתחלנו להרים לפני כשנתיים בימ"ר צפון ובמסגרתה גויס הסוכן הסמוי ופעל במשך השנה האחרונה בקרב העבריינים העוסקים בסחר ואספקת נשק לעבריינים ברחבי הצפון.

אנחנו נלחמים באלימות והפשיעה בחברה הערבית בכל האמצעים, ומעבר לפעילות בפן הפלילי כמו שאתם רואים כאן, אנו תוקפים אותם גם בפן הכלכלי, הרישוי, הבריאותי והתברואתי תוך שיתוף פעולה עם כל גופי אכיפת החוק במדינה. זו מלחמה של ממש על עתיד החיים היום יומיים של כל אזרחי המדינה וביטחונם האישי, זו מלחמה כנגד חדירת השפעת גורמים עבריינים על הרשויות המקומיות המנסים ומצליחים לשים יד על כספי הציבור, זו מלחמה כנגד סחיטה של בעלי עסקים במגזר הפרטי.

יש פה ארגונים שמנסים לקחת נתח מחלק משמעותי של הפעילות הכלכלית במדינה, ציבורית ופרטית. זה מסתכם בסכומי כסף עצומים ואם לא נמשיך ונפעל לחסל אותם הם ילכו ויתחזקו. אסור שהפשע ישתלם – וחייבים להמשיך לפעול ביתר עוצמה ולהגביר את הלחץ על העבריינים״.

דוברות המשטרה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]