איבד את אשתו ושלושת ילדיו בתאונה הקשה בצפון והחליט להנציח אותם בדרך מקורית וערכית - 0404
איבד את אשתו ושלושת ילדיו בתאונה הקשה בצפון והחליט להנציח אותם בדרך מקורית וערכית

איבד את אשתו ושלושת ילדיו בתאונה הקשה בצפון והחליט להנציח אותם בדרך מקורית וערכית

ראובן בן אלי איבד לפני כחודש וחצי בתאונה קטלנית בצפון את אשתו מורן ואת שלושת ילדיו: דקל בן ה-12, ליאם מיכאל בן ה-10 ואנאל בת ה-3. למרות האסון הכבד, ראובן, הניצול היחיד במשפחה, ממשיך בחייו, בצל האובדן הגדול.

ראובן החליט להנציח את אשתו ואת ילדיו על ידי הקמת פארק משחקים מדעי, חוויתי ומונגש בעיר מעלות, בה הוא מתגורר. הפארק ישלב גם מרכז הדרכה לבטיחות בדרכים לילדים.

על מנת להשלים את הקמת הפארק, שיכיל מתקני משחקים מדעיים וחינוכיים מונגשים גם לבעלי מוגבלויות, פונה ראובן למימון המונים. ראובן בן אלי מספר כי הפארק מיועד לילדים מגן חובה ועד כיתות ו'. הפארק יהיה ציבורי וללא כל עלות.

מלבד ההנצחה הפארק נועד גם לפיתוח מיומנות רגשיות וחברתיות, עידוד כישורי חשיבה, פיתוח יכולת הדמיון והסקרנות, שיפור יכולות טקטיות, עידוד לשיתוף פעולה ולמידה והתנסות בתחומי המדעי.

מדובר בפרויקט חינוכי ממדרגה ראשונה שכל ילדי העיר החל מגן חובה ועד כיתות ו', ויהפוך למוקד האבן שואבת לכל ילדי האזור.

דרך פרויקט ההנצחה מתכוון בן אלי להשריש את נושא זהירות בדרכים, ובכך לנסות למנוע מאחרים את האובדן הקשה שחווה בעקבות התאונה.

הפארק יבנה בעיר מעלות על שטח של כדונם וחצי, לשם כך עיריית מעלות-תרשיחא נרתמה ואישרה את ההנצחה ואת הקצאת המקום.

לתמיכה בפרוייקט המרגש לחצו כאן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]