בכירים בפרלמנט הצ'כי הגישו ליו"ר הכנסת עצומה הקוראת לחקור את חמאס בגין פשעים נגד האנושות - 0404
בכירים בפרלמנט הצ'כי הגישו ליו דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ

בכירים בפרלמנט הצ'כי הגישו ליו"ר הכנסת עצומה הקוראת לחקור את חמאס בגין פשעים נגד האנושות

סגן נשיא הסנאט הצ'כי, יירי אוברפלזר, וארבעת סגני ועדת הכלכלה, החקלאות והתחבורה בסנאט הגישו היום ליו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי עצומה החתומה בידי 127 חברי סנאט וחברי בית הנבחרים של צ'כיה, בהם יו"ר הסנאט ויו"ר בית הנבחרים, הקוראת לחקור את חמאס בגין פשעים נגד האנושות על ירי הרקטות לעבר ישראל במהלך מבצע "שומר החומות".

"אנו קוראים לממשלת צ'כיה לפנות לתובע של בית הדין הבינלאומי, ליידע אותו על פשעים אלה ולבקש ממנו לשקול העמדה לדין של האחראים לירי", נכתב במסמך.

יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי השיב: "מדינת ישראל והעם היהודי אסירי תודה לצ'כיה והעם הצ'כי. עמדתם לצידנו בשעות הקשות ביותר עוד מימי קום המדינה, לעולם לא נשכח את תרומתכם לביצור בטחונה של ישראל ותמיד נעמוד לצדכם".

קודם לכן נפגשו חברי המשלחת הצ'כית עם יו"ר ועדת הכלכלה בכנסת, ח"כ מיכאל ביטון ועם יו"ר קבוצת הידידות ישראל-צ'כיה, ח"כ מיכל שיר-סגמן, עמם דנו בהעמקת שיתופי הפעולה בין המדינות והפרלמנטים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]