השותפים של בנט | ההסתה של בכיר חמאס באתר עמותת הדגל של רע"מ - 0404
השותפים של בנט | ההסתה של בכיר חמאס באתר עמותת הדגל של רע

השותפים של בנט | ההסתה של בכיר חמאס באתר עמותת הדגל של רע"מ

עמותת אל אקצא, אחת מעמותות הדגל של מפלגת רע"מ, פרסמה מאמר הסתה של בכיר חמאס, וזאת בראשיתו של גל טרור שהונע באמצעות הסתת ארגוני הטרור והתנועה האסלאמית – כך נחשף ב'הקול היהודי'.

המאמר שנכתב בידי אחמד עטון, בכיר חמאס שגורש מירושלים ותושבתו נשללה לאחר ששימש כחבר פרלמנט מטעם החמאס, פורסם באתר עמותת אל אקצא בתאריך 25/9/15, ימים אחדים לאחר המהומות שפרצו בהר הבית והובילו עם ההסתה של החמאס והתנועה האסלאמית לרצף פיגועים קשה שנמשך מספר חודשים וגבה את חייהם של כ-50 יהודים.

במאמר, שפורסם באתר משרד ההסברה הערבי כבר ב-2010 והועלה בידי אנשי עמותת אל אקצא לאתר שלהם כחלק מההסתה בזמן ההתפרעויות בהר הבית, יוצא עטון נגד "הפולשים הציונים" שחדרו לירושלים ונגד ישראל שמייהדת את ירושלים, ומזכיר את דברים של שר הביטחון משה דיין לאחר שחרור הר הבית על כך שירושלים, הכותל ועם ישראל יהיו מעתה מאוחדים.

עטון ממשיך ומצהיר כי "מה שנגזל בכוח ישוחרר רק בכוח". הוא גם מדבר על הצורך ל"הקריב" למען ירושלים כאשר ניתן לפרש זאת באופן רב משמעי למילה הקרבה. כך או אחרת בתקופה שלאחר פרסום המאמר החלו ערבים רבים להקריב את חייהם תוך ביצוע פיגועים.

ב'הקול היהודי' נחשף כי באפריל 2018 שלל שר הפנים אריה דרעי את תושבתו ואת תושבותם של שני חברי פרלמנט נוספים של חמאס. בעקבות כך, במאי 2018 הגיעו חברי רע"מ ובהם מנסור עבאס, אז בתפקידו כסגן ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית לביקור תמיכה והזדהות עם חברי הפרלמנט מטעם חמאס שגורשו מירושלים בידי ישראל ובהם עטון.

מספר חודשים לפני כן ולאחר מכן היה עצור עטון במעצר מנהלי עקב טענת גורמי הביטחון של ישראל בדבר פעילותו בארגון החמאס. עמותת אל אקצא עלתה בשבועות האחרונים מספר פעמים לכותרות. מדובר בעמותה של הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית ואחת העמותות החזקות של רע"מ. נשיא העמותה הוא ספואת פריג', מי שהחליף את מנסור עבאס בתפקידו כסגן ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית וחברים מרשימת רע"מ נמצאים בקרב חברי הועד של העמותה.

מדובר בעמותה שבקורס שלה למדה העוזרת של ח"כ רם בן ברק עו"ד ליניר אבו הזאז, קורס בו השתתפו שייחים מסיתים ומטרתו לפי מארגניו ללמד את המשתתפים כיצד לרפא את ירושלים מ"הסרטן" הלא הוא "המתנחלים" שבתוכה.

ב'קול היהודי' נחשף כי חלק מאנשי העמותה מעורבים בהסתה כדוגמת יזיד ג'אבר מנהל הפרויקטים בעמותה שהסית מפורשות במבצע שומר החומות. בעקבות הפרסום אף הגיש ארגון אם תרצו תלונה נגד ג'אבר ונוספים. בנוסף, לאחרונה נפתחה חקירת משטרה נגד העמותה בעקבות תלונת "אם תרצו" ו"לך ירושלים", וזאת לאחר שהעמותה התרימה עשרות אלפי שקלים למימון קנסות שקיבלו ערבים שבנו בניגוד לחוק בירושלים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]