מנצח מרתון התנ"ך בבנימין: אסיר ציון שישב בכלא הסודני | צפו - 0404
צילום: מועצה אזורית בנימין

מנצח מרתון התנ"ך בבנימין: אסיר ציון שישב בכלא הסודני | צפו

למעלה מ-5,000 רצים השתתפו הבוקר (שישי) במרתון התנ״ך הבינלאומי בשילה הקדומה בבנימין. המרתון נערך זו השנה השביעית ברציפות על ידי מועצת בנימין ומרתון ישראל. אלפי המשתתפים הגיעו מכל רחבי הארץ, גם חיילים מיחידות שונות השתתפו. משפחות, ילדים ובעלי צרכים מיוחדים השתתפו במקצים השונים.

הזוכה השנה הוא ליאור סיסאי-ברהנו, בן 44, נשוי ואב לשישה ילדים. הוא משרת כאיש קבע בחיל האוויר. לליאור סיפור אנושי ולאומי מרגש במיוחד. בשנת 1991 הוא עלה לישראל מאתיופיה דרך סודן, שם עוכב על ידי השלטונות וישב בכלא הסודני במשך 5 שנים, רק משום שרצה לעלות לישראל. הוא רץ עם הכיתוב "טוב לרוץ בעד ארצנו" והגיע בזמן של שלש שעות ועשרים וחמש דקות.

ליאור אמר בסיום: "רבים מבני עמי לא זכו להגשים את חלום הציונות, אותו חלמנו 2,500 שנה ושאבות אבותינו חלמו עליו בילדות, והיום אני זוכה לרוץ בארץ אבותינו במרתון התנ"ך. עבורי זאת הייתה חובה וזכות. אני מקדיש את הניצחון לאלה שלא זכו להגיע לאדמת ארץ ישראל ולירושלים בירתנו. רק אתמול חגגנו את חג הסיגד שמסמל עבורנו את הכמיהה והגעגועים לישראל והיום אני חוגג את ריצת התנ"ך".

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ: "חוויה ענקית של מסורת בנימינית. הרצים והמשתתפים חוו עוצמות גדולות והרגישו דרך הרגליים את ההתיישבות והארץ הפורחות כאן. זכינו לרוץ בעמק שילה הפורח והמרהיב ביופיו בין יישובים מתפתחים, כרמים במלוא הדרם ופנינות טבע והיסטוריה".

מנכ"ל מרתון ישראל, עופר פדן, סיכם: "מרתון התנ"ך הסתיים הבוקר בהצלחה וחוויה רבה, בהשתתפות אלפי רצים, רצות, חיילים ומשפחות שלמות שבאו לרוץ ולהנות מנופים מקראיים. כולם מרוגשים וחיוך רחב על פניהם. אני מתרגש וגאה על השותפות, על היכולת לחזק את האזור ולייצר כאן תרבות ספורטיבית שמוסיפה ערכים רבים לקהילה".

מועצה אזורית בנימין

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]