כתב אישום נגד שני החשודים ברצח ניר צרויה בפתח תקווה - 0404
כתב אישום נגד שני החשודים ברצח ניר צרויה בפתח תקווה מתוך פייסבוק

כתב אישום נגד שני החשודים ברצח ניר צרויה בפתח תקווה

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום כנגד בלאי קיברה, בן 28 מנתניה ושלמה בייך, בן 28 מפתח תקווה בגין רצח, תקיפה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט, זאת לאחר שירו בחג סוכות האחרון לעבר אדם עמו היו מצויים בסכסוך ופגעו בחברו אשר עמד בסמוך אליו, ניר צרויה ז"ל, ובכך הביאו למותו.

על פי כתב האישום, שני הנאשמים הינם חברים, אשר הגיעו לבלות בסוכה של חבר נוסף בפתח תקווה. במהלך הערב, התגלע סכסוך על רקע כספי בין הנאשמים ובין אדם נוסף אשר נכח בסוכה.

בין הצדדים החל להתפתח עימות במהלכו נגח בייך בראשו של אותו אדם בחוזקה ובהמשך לכך תקפו אותו שני הנאשמים ב באמצעות קסדת אופנוע ובעיטות. אותו אדם הצליח להימלט מן המקום, אך בהמשך אותו לילה חזר ברכבו עם חברים נוספים על מנת לאסוף דבר מה ששכח בסוכה. הנאשמים הבחינו ברכב המתקרב ובו אותו אדם שהיכו קודם לכן, והחלו צועדים לכיוונו בהפגנתיות. בהמשך לכך, שלף קיברה אקדח מכיסו והחל להתקרב באופן מאיים לעבר אותו אדם כשהוא אוחז באקדח באופן מופגן. לאחר מכן העביר קיברה את האקדח לידיו של בייך.

משהבחין אותו אדם בנאשמים ובאקדח הסתובב והחל להתרחק מהם. בשלב זה ירה בייך מספר יריות לעבר אותו אדם שקודם לכן היכה. שתיים מן היריות שירה בייך, פגעו בניר צרויה ז"ל, חברו של אותו אדם אשר התלווה אליו ברכב, והוא מת במקום. לאחר מכן נמלטו השניים מן המקום, שרפו את בגדיהם, החביאו את האקדח אשר שימש אותם לרצח ונמלטו למלון בעיר טבריה שם נרשמו תחת זהות אחרת.
 
במקביל לכתב האישום הוגשה גם בקשת מעצר עד תום ההליכים. בבקשת המעצר ציין עו"ד בן הרוש כי: "במעשיהם של המשיבים אף טבועה מסוכנות בעוצמה גבוהה במיוחד, באשר השניים ירו בצוותא חדא באדם לא חמוש, בעודו נמלט מפניהם, והביאו למותו של אחר ששהה במקום. הכל בשל ויכוח של מה בכך". (בתמונה: ניר צרויה ז"ל)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]