נבחרי הציבור בירכו את קהילת יוצאי אתיופיה לרגל חג הסיגד: "מסמל את הכמיהה לשוב לירושלים" - 0404
נבחרי הציבור בירכו את קהילת יוצאי אתיופיה לרגל חג הסיגד: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

נבחרי הציבור בירכו את קהילת יוצאי אתיופיה לרגל חג הסיגד: "מסמל את הכמיהה לשוב לירושלים"

בקהילת יוצאי אתיופיה בישראל מציינים היום (חמישי) את חג הסיגד, חג המבטא את הרצון לשוב לירושלים. נשיא המדנה וחברי הכנסת בירכו הבוקר את קהילת ביתא ישראל בחג שמח. 

ראש הממשלה לשעבר, ח"כ בנימין נתניהו: "אחיי ואחיותיי היקרים יוצאי אתיופיה, חג סיגד שמח לכם ולכל אזרחי ישראל".

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "חג שמח לאחינו ואחיותנו בני הקהילה האתיופית. היום מציינים את חג הסיגד. החג מסמל יותר מכל את הגעגוע, האמונה, הכמיהה לשוב הביתה לירושלים. עם ישראל חוגג כולו את השיבה הביתה שלכם ושל כולנו. חג שמח".

ח"כ קטי שטרית: "אחיי ואחיותיי בני העדה האתיופית, אחרי שנים רבות של כמיהה לציון וירושלים אנו חוגגים יחד במולדת אבות- ישראל.  חג הסיגד בעיקר מזכיר לנו את הזכות הגדולה להיות חלק מהנס שנקרא שיבת ציון והקמת מדינת ישראל. מֶלְקַם עָמֶת בָהְל – חג סיגד שמח".

ח"כ מיכל וולדינגר: "בין ההצבעות וההסתייגויות, יש דברים חשובים לא פחות. היום אנו מציינים את חג הסיגד. האמונה, הכמיהה לגאולה, השיבה הביתה. חג שמח".

ח"כ איתמר בן גביר: "היום חוגגים בני העדה האתיופית את חג הסיגד בצום ובתפילה, חג שכולו כיסופים ותפילה לעלייה לארץ ולשלמותה. תמיד הצטמררתי לשמוע את השיר של שלמה גרוניך ומקהלת שבא על המסע של בני העדה לארץ ישראל והכיסופים לירושלים עיר הקודש. חג סיגד שמח".

גם נשיא המדינה, יצחק הרצוג, בירך את קהילת ביתא ישראל: "חג הסיגד שאנו מציינים היום הוא חג של ניצחון וגבורה. חג לאומי שמחדש את הברית של שיבת ציון, ומבטא במידה רבה את הגשמתו של חלום העלייה של בני העדה האתיופית לישראל. אחיי ואחיותיי, היום אנו זוכים יחד איתכם לציין את החג כאן על אדמת ישראל. חג שמח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]