העיתונאי הכפיש - בן גביר דורש רבע מיליון שקלים פיצוי - 0404
העיתונאי הכפיש – בן גביר דורש רבע מיליון שקלים פיצוי יונתן סינדל, פלאש 90

העיתונאי הכפיש – בן גביר דורש רבע מיליון שקלים פיצוי

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, דורש מהעיתונאי נחום ברנע רבע מיליון שקלים בגלל פרסומים מכפישים שפרסם נגדו ומזהיר: "תפצה אותי או שאתבע אותך בסכום גבוה יותר".

העיתונאי נחום ברנע פרסם בידיעות אחרונות טור, תחת הכותרת: "עבריין הוא עבריין". במאמר שפורסם ב-22/10/21, כינה ברנע את ח"כ בן גביר "עמיתו של יגאל עמיר", "מקבילו של יגאל עמיר", ו-"אחיו לנשק". והוסיף, "נכון שעמיר רצח את רבין, אבל בן גביר חשב (ודיבר) על זה קודם". עוד כתב נגד ח"כ בן גביר: "עבריינים מסוגו של בן גביר לא משתנים, הם רק משתכללים".

בעקבות הטור שפרסם ברנע שיגר ח"כ בן גביר באמצעות עו"ד חנמאל דורפמן מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים, בדרישה לפיצוי על סך של רבע מיליון שקלים ודרישה לפרסום התנצלות אם ברנע לא יפצה, הוא ייתבע בסכום גבוה יותר מזהיר בן גביר.

עו"ד דורפמן כתב במכתב ההתראה מטעמו של בן גביר: "דבריך חמורים ביותר ושקריים ביותר, כפי שידוע לך היטב מרשי לא רצח את יצחק רבין ז"ל, לא ביקש לרצוח אותו, לא היה "עמית" של יגאל עמיר (שאגב הצביע לראש הממשלה הנוכחי נפתלי בנט) ולא "מקביל" אליו. והוסיף לסתור את טענותיו של ברנע: "אחיו לנשק" של יגאל עמיר הן טענות חמורות ושקריות, מרשי מעולם לא היה "אח לנשק", לא פעל יחד עם יגאל עמיר, לא היה שייך לאותה קבוצה והאמירות שלך חמורות".

עוד הוסיף עורך דינו של בן גביר במכתבו כי הדברים שברנע כתב הם עוד יותר חמורים כאשר לטענתו ברנע מכיר את עמדתו של בן גביר בנושא רצח רבין ויודע היטב עד כמה הוא סבור שרצח הוא פשע ומעשה מתועב, לא תומך ברצח ואומר זאת מעל כל במה אפשרית ובכל ראיון שהוא נשאל עליו.

בנוסף תקף את טענותיו של ברנע לפיהן בן גביר "עבריין" והבהיר שהטענות שקריות מאחר והרשעותיו של בן גביר שעסקו בעבירות של חופש הביטוי וגרפיטי, התיישנו ולפיכך כינוי כזה, הוא בבחינת השמצה פרועה ונוגדות את חוק תקנת השבים.

עוד הוסיף במכתב ההתראה כי הטענות של ברנע ביחס לכתבי האישום נגדו התיישנו ואין לכנותו עבריין ובנוסף 53 כתבי אישום שהוגשו נגדו, זוכה בן גביר ברובם המכריע. והוסיף: "די להביט בכתב אישום על הפרעה לשוטר במילוי תפקידו "בכך שאמרת לשוטר אתה אל תתערב" או כתבי אישום בגין שירה בבית המשפט וכן הלאה… כתבי האישום (והזיכויים הרבים) חושפים תמונה עגומה מאוד על הפרקליטות והתביעה המשטרתית .

עוד הובהר כי, "מאז צעירותו, הוא התחתן, נולדו לו ולרעייתו שישה ילדים, הוא למד משפטים, כיהן כעוזר פרלמנטרי בכנסת ישראל, הוסמך כעורך דין, בנה בעשר אצבעות משרד מצליח, נבחר לעמוד בראש מפלגה, והיום הוא יו"ר עוצמה יהודית, חבר בכנסת ישראל". חרף העובדה שברנע יודע ומכיר את כל הנתונים הללו הדגיש, בחר ברנע להשמיץ את בו גביר ביודעין ובזדון.

בסיום מכתב ההתראה ציין דורפמן כי הדברים שפרסם ברנע כלפי בן גביר חמורים והינם דברי לשון הרע חמורים, ואין ספק כי הם פורסמו במטרה מכוונת להשחיר את דמותו בעיני הרבים, עולים כדי פגיעה בפרטיות, השפילו וביישו, פגעו בשמו הטוב והכפישו אותו ללא כל סיבה, וכל זה בכוונה להפוך אותו למטרה לשנאה, וללעג ובוז בעיני הרבים. אין גם ספק כי הפרסומים נעשו בזדון, מתוך כוונה לגרום לנזקים שאכן נגרמו, ובין היתר נזק רב ועוגמת נפש עמוקה ודרש לפרסם תוך שבעה ימים התנצלות, לפצותו בסך 250,000 שקלים מטעמי פשרה והזהיר שאם לא יעשה כך יתבע אותו בסכום גבוה יותר.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר מסר: "עיתונאי שמכפיש ומשקר יתן את הדין וישלם על כך, אולי ככה הוא יבין שאסור לפגוע במישהו אחר ולשקר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]