ח"כ שיקלי בהפגנת הימין: "הממשלה הזו נולדה בחטא משולש: שוחד פוליטי, מרמת הציבור והפרת אמונים" - 0404

ח"כ שיקלי בהפגנת הימין: "הממשלה הזו נולדה בחטא משולש: שוחד פוליטי, מרמת הציבור והפרת אמונים"

חבר הכנסת עמיחי שיקלי נאם הערב (שלישי) בפגנת הימין הגדולה בכיכר הבימה בתל אביב בהשתתפות אלפים ותקף ראת ממשלת השמאל שהקים יו"ר מפלגתו.

ח"כ שיקלי: "הימים הקרובים הם ימים גורליים לעתידה של מדינת ישראל. לראשונה מיום היוסדה קמה בישראל. ממשלה שכוחות פוסט ציוניים הם שותפים בכירים בהובלתה וכוחות אנטי-ציוניים איסלאמיסטיים סוחטים ממנה דמי פרוטקשן ממשלתיים שיעצימו את תהליכי הניכור, הבדלנות וההקצנה הלאומנית והדתית בחברה הערבית ויעמידו אותנו בעתיד הלא רחוק למול אתגר לאומי אדיר.
 
רק לפני שעות ספורות עמד מעל דוכן הכנסת כשבגבו דגל ישראל ומימינו דיוקנו של הרצל אוסמה סעדי, המתכנה חבר כנסת וקונן בעזות מצח מקוממת על ״החלטת בלפור הארורה״, בפלסטין המדומיינת, ״לפני 104 שנה״.

אוסאמה סעדי שם לנו אצבע בעין כשמכנה את הצהרת בלפור ״ארורה״, זו אותה אצבע שתעביר את התקציב ותשאיר את הממשלה המסוכנות הזו בחיים. רק לפני שבוע העז איימן עודה לתקוף באלימות חבר כנסת בישראל ואף להתגאות בכך לאחר מעשה.
 
את עזות המצח הבלתי נסבלת הזו אנחנו רואים יום יום בשטח בהיקפים חריגים: בקניון בבאר שבע, באזור התעשייה של חצור הגלילית, בשדות הגליל, במחצבות הנגב, בעכו, בלוד וברמלה וגם כאן בדרום תל אביב.
 
עזות המצח הזו היא תולדה ישירה של הקמת הממשלה הזו, המבטאת חולשה ורפיון, חולשה רעיונית חולשה ציונית. הממשלה הזו נולדה בחטא משולש: שוחד פוליטי, מרמת הציבור והפרת אמונים.
 
שוחד: השבוע אנחנו עומדים לחזות בשוחד הפוליטי המסואב ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל. אנחנו לא זקוקים לא למנדלבליט ולא לשי ניצן, כדי לדעת מי הוא נותן השוחד ומי הוא זה שמקבל אותו. אנחנו לא צריכים לא את לייזר לא את שפיצר ולא את זילבר כדי להבין מה הוצע למקבל השוחד ומה ניתן לו בתמורה.
 
מרמה: ״לעולם ובשום תנאי, נשבע בנט, לא אתן את ידי להקמת ממשלה עם יאיר לפיד – לא בדרך הרגילה ולא ברוטציה, כיוון שהוא איש שמאל ואני איש ימין –
ואני לא בוגד בערכים שלי״.

מי שנתן את אמונו ברשימת ימינה ובהנהגתה זכה גם ללוקסוס של הפרת אמונים; הבוחרים שהולכו שולל, הפעילים ורכזי השטח שזמנם נגזל, שליש מחברי המפלגה שעזבו אותה בטריקת דלת, וכמובן שותפינו למחנה הלאומי, שלא העלו בדמיונם תסריט שכזה.
 
שוחד, מרמה והפרת אמונים. אלה העובדות, הקרות, הקשות.
 
הגם שהשבר הוא גדול, הגם שנרמס עד אפר כבודן של מילים, אין לנו את הלוקסוס ליפול למקומות של ייאוש ודכדוך. אל לנו לתת לרגשות של שנאה וכעס למשול בנו ולהוביל. אל לנו להניף דגלים שחורים.
 
היה לנו, יש לנו ויהיה לנו רק דגל אחד חד נס: לָבָן-תָּכֹל וְאֵין שֵׁנִי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]