הליכוד בתגובה לעבאס: "ביקשנו מרע"ם לתמוך בחוק לבחירה ישירה, הובהר לה שלא תהיה חלק מהקואליציה" - 0404
הליכוד בתגובה לעבאס: יונתן סינדל, פלאש 90

הליכוד בתגובה לעבאס: "ביקשנו מרע"ם לתמוך בחוק לבחירה ישירה, הובהר לה שלא תהיה חלק מהקואליציה"

בליכוד התייחסו הערב (שלישי) לטענותיו של מנסור עבאס בנוגע למה שהציעו לו בליכוד במשא ומתן בין המפלגות. לדברי הליכוד הפגישות עם מנסור עבאס עסקו בקידום הצעת חוק לבחירות ישירות לתפקיד ראש הממשלה.

הליכוד: "לא היו דברים מעולם. רע״מ דרשה מאיתנו את ביטול חוק הלאום וביטול חוק קמיניץ לצד הכשרה של כל ההתיישבות הבדואית בנגב והעברת עשרות מיליארדי שקלים לשליטתם.

תשובתנו הייתה ברורה: 1 – לא נשנה פסיק בחוק הלאום, 2 – לא נסכים לביטול חוק קמיניץ ולהכשרת ההתיישבות הבלתי חוקית בנגב. נסכים להכרה ב-3 יישובים כנגד פינוי אדמות מדינה שמוחזקות שלא כדין, וכנגד מעבר לבנייה לגובה ביישובים המוסדרים. כמו כן הבהרנו שההכרה ב-3 היישובים תעשה רק במקביל להסדרת ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון. אלה היו תנאי הברזל שלנו ובלי קיומם לא היינו מוכנים לדון בדברים אחרים.

דחינו את הדרישה התקציבית של רע״מ והבהרנו שנסכים להעביר תקציבים למטרות מוסכמות ובראשן מיגור הפשיעה בחברה הערבית והכנת תוכניות מתאר ביישובים הערבים והבדואים, כשהכל ייעשה באמצעות גורמי המדינה המוסמכים בלבד.

רע״מ התבקשה על ידינו לתמוך בחוק לבחירה ישירה, הובהר לה שהיא לא תהיה חלק מהממשלה או מהקואליציה. מנסור עבאס עצמו הודה בתקשורת: ״הוזמנתי למשרד רה״מ הקודם כדי לדון איך אפשר לקדם החלטה מסוימת בכנסת״. החלטה זו היא חוק הבחירה הישירה שהיה מאפשר לאזרחי ישראל לבחור באופן ישיר את ראש הממשלה ושם סוף לפלונטר הפוליטי.

את מה שעבאס לא קיבל מהליכוד הוא קיבל ובגדול מבנט-לפיד וליברמן – עשרות מיליארדי שקלים שמועברים לשליטת התנועה האיסלאמית, הכרה ביישובים הבדואים ללא הסדרת ההתיישבות הצעירה, הפסקה של פעולות האכיפה כנגד הבנייה הבלתי חוקית והקמת ממשלה שתלויה באופן מלא בקולותיה של רע״מ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]