בן גביר ליועמ"ש ושרת הפנים: "עוד היום בטלו מחיקת חובות לעיריית טייבה, מדובר בשוחד פוליטי" - 0404
בן גביר ליועמ נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

בן גביר ליועמ"ש ושרת הפנים: "עוד היום בטלו מחיקת חובות לעיריית טייבה, מדובר בשוחד פוליטי"

בעקבות הפרסום כי השרה שקד החליטה למחוק חובות לעיריית טייבה, בהיקף של 45 מיליון ש"ח – 22.5 מיליון ש"ח במענקים ו22.5 מיליון ש"ח בהלוואות. פנה יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה במכתב ליועמ"ש אביחי מנדלבליט ולשרת הפנים איילת שקד וציין ראש עיריית טייבה, שועאע מסארווה מנצור הוא אחד ממקורביו של יו"ר רע"ם ח"כ מנסור עבאס, והיה נציג רע"מ במו"מ הקואליציוני מול מפלגת ימינה בה חברה השרה שקד.

בן גביר טוען במכתבו כי "אין ספק, כי המדובר ב-"שוחד פוליטי" שניתן למפלגת רע"מ, על מנת להבטיח את תמיכתה בהצבעה תקציב המדינה". והוסיף כי "בתגובתה לאתר 'סרוגים' מיום 31/10/21, מסרה שקד כי בניגוד לפרסום, התכנית לא אושרה על ידה, אלא על ידי מנכ"ל משרד הפנים". ח"כ בן גביר הזהיר כי "לא רק שהתכנית ניתנה כ-"שוחד בחירות", אלא שהיא גם יצאה לדרך בניגוד לחוק הקובע כי "תכנית הבראה טעונה אישור של שר הפנים – שכאמור על פי הודאת השרה שקד התכנית לא אושרה על ידה ולא התקבל אישור שכזה". עוד הוסיף בן גביר במכתבו כי, הסעיף קובע כי "תכנית ההבראה, חייבת לעמוד ביעדי הסכומים שמוגדרים לתוכניות הבראה בחוק התקציב, ובהעדר תקציב מאושר לשנת 2021, לא ניתן לאשר תכניות הבראה".

בסיום מכתבו ביקש בן גביר מהיועמ"ש מנדלבליט והשרה שקד "להורות על ביטול האישור שניתן באופן בהול, עוד היום ולא למחוק את חובותיה של עיריית טייבה.

ח"כ בן גביר מסר בתגובה: "הממשלה משלמת פרוטקשן לאחים המוסלמים תומכי הטרור ומוחקת חובות למקורבו של מנסור עבאס שרואה בעיר טייבה כעיר פלסטינית. מחיקת החובות נעשתה בניגוד לחוק, בחוסר סמכות ובחריגה גסה מכללי המנהל התקין ומתן פרס לעירייה כושלת. היועמ"ש צריך להורות מייד על ביטול ההחלטה ולא לתת לשוחד הפוליטי זכות קיום".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]