חיילים בגדוד החרדי 'נצח יהודה' מתקוממים: "עושים לנו עוול, מכתימים גדוד שלם" - 0404
חיילים בגדוד החרדי 'נצח יהודה' מתקוממים: גדי גרייף

חיילים בגדוד החרדי 'נצח יהודה' מתקוממים: "עושים לנו עוול, מכתימים גדוד שלם"

הערב התפרסמה כתבה בה נטען כי חיילי 'נצח יהודה' חוו התעללות מצד מפקדיהם, שכללה אלימות, התעמרות ומניעת תפילה ולימוד כנהוג בגדוד.

אלא שבניגוד לכותרת הכתבה שמתיימרת לייצר "פרשיית התעללות", מתברר כי מדובר במקרה בודד של מעשה קונדס שטופל בחומרה על ידי הפיקוד הבכיר.

אחד המפקדים בגדוד מסר בתגובה לכתבה ששודרה בחדשות 12 כי "יחס מפקדים לחיילים הוא נושא דגל בחטיבת כפיר וכך הוא מתבטא בשטח, התחקיר הזה הוא ההיפך הגמור מהמצב בשטח".

לטענת גורמים בכירים בתחום גיוס החרדים בצה"ל, מזה תקופה שהגדוד עובר מתקפה פרועה בתקשורת, במסגרתה מנסים לאתר סיפורים מלפני שנים רבות שלא קרו או שנופחו. לדברי הגורמים, מתנגדי גיוס חרדים פועלים במחשכים בעוצמה רבה והתקשורת משתפת פעולה נגד החיילים החרדים בצה״ל.

חיילים בגדוד מסרו הערב כי "עושים לנו עוול, מכתימים גדוד שלם. המפקדים יודע לחקור מיקרים וללמוד, אולם לא לקבל ולא להירתע מביקורת לא נכונה המופצת באופן לא אתי. נמשיך במשימה שלנו, לא ניתן לרעשי הרקע לפגוע בלוחמים הכי טובים בצה"ל. גדוד 'נצח יהודה' משלב כ-1,000 חיילים חרדים בצה״ל ופועל 24/7 בהגנה על מדינת ישראל". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]