השגריר ארדן: "דורש מהקהילה הבינלאומית לגנות את הארגונים שגייסו כספים עבור ארגון טרור" - 0404
השגריר ארדן:

השגריר ארדן: "דורש מהקהילה הבינלאומית לגנות את הארגונים שגייסו כספים עבור ארגון טרור"

שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם, גלעד ארדן, שלח היום (שני) מכתב תקיף לאו"ם בתגובה לתלונות הרשות שהוגשו נגד ישראל לאחר הכרזת שר הביטחון גנץ על ששת ארגוני הטרור. במכתב תקיף ומפורט למועצת הביטחון ולאו"ם דרש ארדן מהאו"ם ומהקהילה הבינלאומית לגנות את הארגונים הערבים מהרשות שגייסו כספים עבור ארגון טרור ורצח במסווה של ארגוני חברה אזרחית.

השגריר ארדן: "החזית העממית לשחרור פלסטין היא ארגון טרור מוכר בישראל, ארה"ב, האיחוד האירופי, קנדה, אוסטרליה ויפן, ארגון טרור רצחני, האחראי לאינספור פיגועים נגד ישראלים ואזרחים אחרים מאז הקמתו. ביניהם: טבח משפחת פוגל בזמן שישנו בביתם ב-2011 (כולל שלושה ילדים, בני 11, 4 ו-3 חודשים); תקיפת מתפללים בבית כנסת בירושלים ב-2014, בה נהרגו 5, בהם 3 אזרחים אמריקאים, ונפצעו 12; הרצח בשנת 2019 של רינה שנרב ז"ל בת ה-17; וירי רקטות חסר אבחנה על יישובים ישראלים מעזה, כולל בסבב הלחימה האחרון בעזה במאי 2021.

חקירה מפורטת שנערכה על ידי הרשויות הישראליות העלתה מידע מודיעיני רב באשר לאופן שבו גייסה החזית העממית כספים באמצעות רשת של מוסדות, הפועלת במסווה של ארגוני זכויות אדם לרבות באמצעות ששת הארגונים המדוברים.

החזית העממית מפעילה מנגנון ארגוני וצבאי, הכולל רשת של מוסדות אזרחיים לכאורה, ומטרת הרשת היא לגייס, להשיג ולהזרים תרומות מחו"ל על מנת לממן את פעילות הארגון בכל הרמות, לרבות פעולות הטרור שלה. על מנת לעשות זאת בהצלחה, רשת המוסדות פעלה במסווה של סיוע הומניטרי וזכויות אדם וקיבלה מימון, בסכומים חריגים של מיליוני אירו, המגיעים בעיקר מממשלות של מדינות חברות באו"ם.

מוסדות אלה משמשים כחבל ההצלה הפיננסי של החזית העממית, והיו מעורבים עמוקות בהלבנת הון ומימון טרור. כולם עסקו בזיוף מסמכים ובפעילויות הונאה, תוך העברת כספים ביודעין שהוקצו על ידי תורמים זרים לצורך תמיכה בחברה האזרחית הפלסטינית, לידיו של ארגון טרור רצחני.

יתרה מכך, במוסדות אלו הועסקו פעילים מוכרים של החזית העממית, אשר קיבלו גישה להשתמש במתקנים כמקלט בטוח לפעילות החזית העממית. כמה מהפעילים הללו, שהועסקו בתפקידים בכירים במוסדות אלה, השתתפו בעצמם באופן פעיל בתכנון וביצוע פיגועים נגד אזרחים ישראלים.

אני בז לגורמי האו״ם שמחוייבים להילחם בטרור אך במקום זאת מגנים בצביעותם את ישראל על מלחמתה בגופים המממנים אותו. הדרישה הבינלאומית להפליל ולהעמיד לדין על מימון טרור מודגשת אף בהחלטת מועצת הביטחון של האו"ם משנת 2013, הקובעת כי כל המדינות יבטיחו שהחוקים והתקנות הפנימיים שלהן יקבעו עבירות פליליות חמורות מספיק כדי לאפשר להעמיד לדין ולהעניש באופן המשקף את חומרת העבירה, כל מי שיגייס או יעביר כספים במישרין או בעקיפין במטרה שהכסף ישמש לטרור.

ישראל לא תאפשר מימון טרור בתואנה של סיוע הומניטרי ואזרחי. ישראל אינה שואפת לצמצם את חופש הביטוי או להגביל פעילות הומניטרית כלשהי. ישראל פועלת נגד הטרור וערוצי המימון שלו, כדי להגן על אזרחיה ועל החברה, כפי שהיא מחויבת לעשות.

אני מצפה מהקהילה הבינלאומית לגנות את השימוש המסוכן הזה בארגוני החברה האזרחית, וקורא לכל המדינות החברות באו"ם, בהתאם לחובתן למנוע טרור ומימון טרור, לעצור לאלתר כל העברה נוספת של כספים לששת המוסדות הללו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]