בשורה לתלמידי ישיבות ההסדר: השתתפות בגיבושים לא תפגע באפשרות חזרה למסלול ההסדר - 0404
בשורה לתלמידי ישיבות ההסדר: השתתפות בגיבושים לא תפגע באפשרות חזרה למסלול ההסדר חדשות 0404

בשורה לתלמידי ישיבות ההסדר: השתתפות בגיבושים לא תפגע באפשרות חזרה למסלול ההסדר

לאחר שנים ארוכות בהן תלמידי ישיבות ההסדר שביקשו להתמיין ליחידות מובחרות בצה"ל נדרשו 'לחתום ויתור' על מסלול ההסדר וזאת גם במידה ולא צלחו את ימי הגיבוש, בחטיבת התכנון ומִנהל כוח האדם (חתומכ"א) של צה"ל התקבלה החלטה על שינוי המדיניות.

מעתה יתאפשר לתלמידי הסדר להשתתף בגיבושים ליחידות מיוחדות, ובמידה ולא יעברו את הגיבוש, הם יוכלו לשוב למסלול ההסדר. זאת בניגוד לנוהל הקיים על פיו תלמיד שביקש להירשם לגיבוש, נאלץ לוותר על המסלול. את השינוי במדיניות הובילה הנהלת איגוד ישיבות ההסדר יחד עם רח"ט תומכ"א, תא"ל אמיר ודמני.

במסמך שכותרתו "עדכון מדיניות גיבושים ליחידות ממיינות לחיילי מסלול ההסדר", מפורטות ההנחיות לאילו גיבושים יוכלו לגשת חיילי מסלול ההסדר מבלי לחתום ויתור על המסלול.

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר, אורי פינסקי, הביע קורת רוח מההחלטה: "מדובר בהחלטה משמעותית מאוד שתאפשר לתלמידים שמתלבטים בנושא, ויחד עם זה רוצים את הלימוד העוצמתי והחבורה המחזקת שיש בישיבות ההסדר, לבוא להנות מהיתרונות הגדולים של ההסדר ולאפשר גמישות החלטה בהמשך. ההחלטה תחזק את התלמידים, את צה"ל ואת הישיבות". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]