הציונות הדתית לרשם העמותות: פתח בהליך לפירוק הארגון של התנועה האיסלמית המקיים קשר עם חמאס - 0404
הציונות הדתית לרשם העמותות: פתח בהליך לפירוק הארגון של התנועה האיסלמית המקיים קשר עם חמאס עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הציונות הדתית לרשם העמותות: פתח בהליך לפירוק הארגון של התנועה האיסלמית המקיים קשר עם חמאס

יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', פנה היום (ראשון) בפנייה דחופה לרשם העמותות בדרישה לפתיחת בדיקה על כלל העמותות הקשורות בארגון סיוע 48 ומפלגת רע"מ.

במכתבו ציין סמוטריץ' אודות עמותת סיוע 48 כי "בסעיף 3 לחוק העמותו נכתב 'לא תירשם עמותה אם מטרה ממטרותיה שוללת את קיומה של מדינת ישראל או את אופיה הדמוקרטי, או אם יש יסוד סביר למסקנה כי העמותה תשמש מסווה לפעולות בלתי חוקיות".

המכתב המלא לרשם העמותות:"בשבוע האחרון פרסמה העיתונאית הגב' איילה חסון תחקיר מטלטל העוסק ברובו בקשר ההדוק הקיים בין תנועת רע"מ בראשות ח"כ מנסור עבאס, למר ראזי עיסא מנכ"ל העמותה האיסלאמית למען יתומים ונזקקים (להלן סיוע 48), לבין ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה וביהודה והשומרון.

מהתחקיר עולה כי עמותת סיוע 48 בניהולו של מר ראזי עיסא מקיימת קשר עם ארגון החמאס ברצועות עזה ואף מקיים ביקורים ברצועה שאיש אינו יודע מה טיבם. חלק מפעילות העמותה המתואר בכתבה הוא העברת תרומות מתחומי מדינת ישראל אל משפחות החללים בעזה.

בדף המפרט את מטרות העמותה נכתב מפורשות כי אחת ממטרות העמותה היא "לפעול בצעדים נמרצים להגיע אל מאות מבני השאהידים, היתומים והאלמנות". אין ספק כי מטרת העמותה כפי שמתוארת בדף העמותה לא הוגשה לאישור רשם העמותות, אחרת לא הייתה מאושרת.

בסעיף 3 לחוק העמותות נכתב: "לא תירשם עמותה אם מטרה ממטרותיה שוללת את קיומה של מדינת ישראל או את אופיה הדמוקרטי, או אם יש יסוד סביר למסקנה כי העמותה תשמש מסווה לפעולות בלתי חוקיות", על פניו, נראה כי העמותה המציגה את עצמה בשם תמים והומאני, משתמשת בכסות החוקית כדי לממן ולתמוך בפעילות טרור בארץ ובחו"ל.

זאת ועוד, קשריה ההדוקים של העמותה עם מפלגת רע"מ שהינה גוף פוליטי אינם עולים אף הם בקנה אחד עם החוק והנהלים. כפי שניתן לראות בתחקיר האמור, מר עיסא היה שותף בכיר במו"מ הקואליציוני שנוהל בין רע"מ לקואליציה, מו"מ שאף נוהל במשרדי העמותה בכפר קאסם וכלל שימוש במשאבי העמותה למטרות פוליטיות.

אני קורא לך להשתמש בסמכות החוקית הקיימת בידך ולהתחיל בהליך בדיקה ופירוק של עמותת סיוע 48 ובפתיחת בדיקה מקיפה על כלל העמותות הקשורות לה ולמפלגת רע"מ בהן חברים חברי העמותה וביחוד מר ראזי עיסא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]