הפסקות חשמל, שימוש בחומרים מטשטשים, התקפות סייבר וטילים מדויקים | שבוע העורף הלאומי נפתח - 0404
הפסקות חשמל, שימוש בחומרים מטשטשים, התקפות סייבר וטילים מדויקים | שבוע העורף הלאומי נפתח דובר צה"ל

הפסקות חשמל, שימוש בחומרים מטשטשים, התקפות סייבר וטילים מדויקים | שבוע העורף הלאומי נפתח

תרגיל העורף הלאומי השנתי יוצא הבוקר (ראשון) לדרך והשנה יתרגלו בפיקוד העורף, במשטרה ובמשרד הביטחון את הטיפול בעורף במצב של מלחמה רב־זירתית, בדגש על עימות מול חיזבאללה בגזרה הצפונית.

התרגיל צפוי להימשך לאורך כל השבוע הקרוב, בהשתתפות אלפי חיילים ויכלול בין היתר, תרגול פינוי תושבים מקו העימות, פיזור הפרות סדר על רקע לאומני בערים המעורבות ותרגול מתקפות סייבר וטילים שישבשו את חיי השגרה. 

בנוסף, גדוד סיוע אזרחי חדש של פיקוד העורף יתפרס ביישובים שבהם תשובש האספקה הבסיסית לתושבים, והלוחמים יתרגלו התמודדות עם פיזור חומרים מסוכנים עקב פגיעה במפעלים רגישים. במקביל, ייערך תרגול במפעל בקריית שמונה. ביום רביעי יישמעו אזעקות ברחבי הארץ על מנת לתרגל כניסה למרחבים מוגנים.

מערכת הביטחון תיבחן עומס על בתי חולים באזור הצפון. בנוסף, תיבחן ההדמיה את יישומם של לקחי מבצע "שומר חומות", אשר הוביל לתהליך למידה משמעותי של כלל הגורמים הרלוונטיים. התרגול יכלול בדיקה של כל הפלטפורמות המפועלות בידי פיקוד העורף – אפליקציה, אתר (פורטל החירום) ומרכיבים נוספים. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]