מדוע עיריית פ״ת לא פועלת נגד ח״כ אורבך שגר בבית לא חוקי? גורם בעירייה: ״חוששים מבנט ושקד״ - 0404
מדוע עיריית פ״ת לא פועלת נגד ח״כ אורבך שגר בבית לא חוקי? גורם בעירייה: ״חוששים מבנט ושקד״ פלאש 90

מדוע עיריית פ״ת לא פועלת נגד ח״כ אורבך שגר בבית לא חוקי? גורם בעירייה: ״חוששים מבנט ושקד״

עיריית פתח תקווה מסרבת לפעול נגד ח״כ ניר אורבך המתגורר בבית לא חוקי ברחוב אלכסנדורני בעיר. לאחר חשיפת חדשות 0404 כי ח״כ אורבך ורעייתו מתגוררים מזה תקופה ארוכה בבית שלא קיבל מעולם אישור אכלוס ובו קיימות חריגות בנייה – עבירות בנייה שלא מאפשרות קבלת טופס 4, החלו להגיע התלונות.

העירייה קיבלה תלונה רשמית ומשכך, פעלה ברף הנמוך וגלגלה את הפנייה ללשכת היועמ״ש מנדלבליט. במילים אחרות: הרגה את התלונה.

על פי החוק, מחוייבת העירייה להוציא צו פינוי לאורבך ובני ביתו, אלא שהיא מתממת ומדירה עצמה מהפעולה בטענה שאורבך ח״כ ובעניינו רק היועמ״ש יכול להורות על חקירה וכתב אישום. לגבי אורבך, הרי שהדבר נכון, אך לגבי רעייתו ובני ביתו, העירייה יכולה וחייבת לפעול, אך היא מעלימה עין.

גורם בכיר בעיריית פתח תקווה הבהיר מדוע ראש העיר, רמי גרינברג ואנשי העירייה, לא פועלים בעניינו של ח״כ אורבך: ״מה אתה חושב? הרי חוששים פה מבנט ושקד. אם העירייה תטפל באורבך, הרי ששקד תפעל נגד העירייה. העירייה לא תקבל תקציבים ושקד תחנוק את העיר. הם נקמנים. ככה זה עובד. שקד היתה בביקור בעיר, פיזרה חיוכים והבטחות ובקריצות שלה אתה מבין שהיא מצפה לתגמול. ככה זה עובד. כולם פה בעירייה ובוודאי אנשי התכנון והבנייה יודעים שאורבך היה צריך להיות מפונה מהבית. אנחנו עירייה שמקפידה קלה כבחמורה בענייני עבירות בנייה ובמקרה אורבך פשוט לא עושים כלום״.

מעיריית פתח תקווה נמסר לחדשות 0404: ״התביעה אינה נוהגת בדרך כלל לפצל בין חשודים, והכל בהתאם להנחיות הפרקליטות. בשלב זה, כאשר התיק מצוי בהליכי חקירה/טרום חקירה, לא ניתן למסור מידע נוסף ביחס לזהות החשודים אשר בכוונת העירייה לפעול נגדם שכן הדבר עלול להביא לשיבוש החקירה בהמשך. מכל מקום, העירייה תפעל בהתאם לכל דין בתיק דנן ולאחר קבלת אישור מהגורמים הרלוונטיים״.

חלק מהחריגות בביתו של ניר אורבך בפתח תקווה:

כזכור, בתגובתו הראשונית של ח״כ אורבך לחדשות 0404 הוא שיקר ומסר כי בידו אישור להתגורר בדירה. לאחר שאומת עם הפרטים, העביר תגובה אחרת. מיותר לציין כי בעירייה ובוועדה לתכנון ובנייה הבהירו כי אורבך מתגורר בביתו ללא אישור ובניגוד לחוק. אורבך מנסה בימים האחרונים לפעול לקבלת אישור. במידה וינתן לאורבך אישור, הרי שקבוצת עורכי דין תפנה מיידית בדרישה להבין מדוע העירייה מאפשרת את המהלך, שכן מדובר במהלך לא חוקי ואף בקשת ההיתר אינה חוקית, שכן ממועד הבקשה עבר זמן רב ולא ניתן להגיש חדשה.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]