טוראי מרטין דוידוביץ׳ ז"ל הובא למנוחת עולמים בירושלים - 0404
טוראי מרטין דוידוביץ׳ ז

טוראי מרטין דוידוביץ׳ ז"ל הובא למנוחת עולמים בירושלים

טוראי מרטין דוידוביץ׳ ז"ל הובא לפני זמן קצר למנוחות בטקס צבאי מלא שהתקיים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים.

הטקס נערך בראשות סגן שר הביטחון, אלון שוסטר וראש אגף כוח אדם, אלוף יניב עשור, ובהשתתפות סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הביטחון, אריה מועלם, מפקדה הצבאי של המשלחת, אלוף-משנה איתי ברין, מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף-משנה יואב ברונר, משתתפי המשלחת ומשפחתו של מרטין ז"ל.

השבוע יצאה משלחת מיוחדת לפראג, בירת צ'כיה על מנת להביא לקבורה בישראל את עצמותיו של חלל צה"ל, טוראי מרטין דוידוביץ' ז"ל. אתמול (ד') שבה המשלחת בטיסה צבאית לישראל יחד עם ארון הקבורה ובו עצמותיו של טוראי מרטין דוידוביץ׳ ז״ל.

מפקדי צה"ל וחייליו מצדיעים לטוראי מרטין דוידוביץ׳ ז"ל, חללה הראשון של חטיבת הצנחנים. 

סגן שר הביטחון אלון שוסטר: ״מרטין דוידוביץ׳ ז״ל הוא דוגמא ומופת לנתינה האין סופית למען ביטחון המדינה של יהודים ברחבי העולם. אני מודה לאגף המשפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון ולצה״ל על המאמצים שהשקיעו במשך שלוש שנים כדי להשלים את המשימה, זו חובתנו המוסרית והערכית. נמשיך להפוך כל אבן ולעשות כל שניתן כדי להביא לישראל את השבויים והנעדרים״.

ראש אגף כוח אדם, האלוף יניב עשור ספד לטוראי מרטין דוידוביץ׳ ז״ל: "'פקוד יפקוד אתכם והעליתם את עצמותיי', כך מבקש יוסף מאחיו, וברוח ציווי זו פועלים גם אנחנו. השבת לוחמינו והבאתם לקבורה בישראל איננה רק עניין של אתוס שעליו התחנכנו ועליו אנו מחנכים את הדורות הבאים. זוהי מחויבות עמוקה ואותנטית, המונעת מרעות עמוקה, רעות החוצה דורות ויבשות ומחברת בינינו לבין כל אלו ששילמו את המחיר היקר מכול למען תקומתה, עצמאותה וביטחונה של מדינת ישראל.
מרטין, הדור שלך חלם על המדינה ולחם על תקומתה, אנחנו חיים בדור שבעבורו החלום הפך למציאות. הקמנו מדינה משגשגת ופֹורחת, מדינה של תרבות עברית הנשענת על שרשרת הדורות, מדינה עם צבא המגנה על עצמה בעצמה. היום, מדינת ישראל וצבא ההגנה לישראל ממלאים חוב מוסרי למרטין ולמשפחתו, ומי ייתן שבקבורתו באדמת ארץ ישראל – תהיה מידה של נחמה. במעמד זה אנחנו ממלאים חוב מוסרי גם לעצמנו. בהבאת עצמותיו של מרטין ארצה אנו אומרים משהו לעצמנו על עצמנו, על ערכינו ועל זהותנו, על מי שאנו כעם וכצבא. יהי זכרו של מרטין, מיכאל-יחיאל, דוידוביץ' ברוך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]