מערך ההסעים בנתב״ג הושבת. הנהגים זועמים: ״אין שביתה מוצדקת מזו - קוראים להנהלת החברה להתעשת״ | צפו - 0404
צילום: דוברות ההסתדרות הלאומית

מערך ההסעים בנתב״ג הושבת. הנהגים זועמים: ״אין שביתה מוצדקת מזו – קוראים להנהלת החברה להתעשת״ | צפו

ההסתדרות הלאומית יחד עם ארגון נהגי האוטובוסים בישראל המאגדים את עובדי השאטלים בנתב"ג, קיימו הבוקר (חמישי) שביתת פתע במערך ההסעים של נמל התעופה. השביתה פרצה בעקבות סכסוך העבודה עם חברת תור בוס אשר הוכרז לפני שבועיים וזאת בשל סירובם לחתום על הסכם קיבוצי עם עובדי החברה.

בעקבות אי חתימת ההסכם החליטו הנהגים לפתוח במחאה. בין השאר חסמו את הכבישים, ירדו מהאוטובוסים והשאירו אלפי נוסעים ללא מענה תחבורתי בשדה ומחוצה לו. יוסי, אחד מנהגי השאטלים, אמר: ״זו בושה וחרפה. אנחנו מקבלים 33 שקלים לשעת עבודה וזה לא מספיק לקנות לנו כריך. זו משכורת של משרתי ציבור או של עבדים?! אלה שאמורים לקבל את התיירים ארצה וללוות את היוצאים מתפרנסים בשכר רעב. אין שביתה מוצדק מזו. אני קורא להנהלת החברה להתעשת״.

ששי שדה, ראש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית מסר: "נהגי תורבוס משוועים לבשורה לאחר 4 שנים של מו״מ. השנה האחרונה היתה קשה ומלאה בשינויים שהקשו מאוד על העבודה בנתב"ג. המינימום שנדרש מהנהלה למען עובדיה היה לכבד את ההבנות שהגענו אליהם ולהתמסר לסיום התהליך. 

לדאבוננו, ברגע האחרון חזרה בה ההנהלה ממה שכבר סוכם, סירבה לסיים תהליך לשיפור שכר הנהגים עד לסוף השנה וביקשה לדחות את המו״מ בעוד חצי שנה. נהגי תור בוס ראויים ליותר מזה. לא נשקוט עד אשר ישופרו תנאיהם״.

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית: ״נהגי השאטלים במדינת ישראל הם נהגי תחבורה ציבורית לכל דבר ועניין. הגיע הזמן שיזכו לתנאים הנאותים ביותר כראוי לעבודתם המסורה סביב השעון במשך 24 שעות ביממה. ארגון נהגי האוטובוסים ימשיך להילחם איתם יחד במאבקם הצודק כתף אל כתף״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]