מה הסיבה לכך ששירותי אחזקה הם חובה עבור רובנו? - 0404
מה הסיבה לכך ששירותי אחזקה הם חובה עבור רובנו? FREEPIK

מה הסיבה לכך ששירותי אחזקה הם חובה עבור רובנו?

בחברות אחזקת מבנים נוכל למצוא בתוכן את כל הפעולות הנחוצות לנו לפי החוק על מנת לקיים חיים תקינים הנדרשת מדיירים הגרים בבניין מגורים.

בנייני מגורים קיימים מערכות אשר אותן צריך לתחזק על פי חוק, כמו: הובלת מים, מערכות חשמל וכו..
כיום לא פשוט לתחזק בניין מגורים. מהסיבה כי במדינת ישראל קיימת תנופת בנייה של גורדי שחקים אשר ממלאים את הארץ. 
כדי לבצע תחזוקה שוטפת זו נדרשת ידע של חברה מקצועית כי התחזוקה של בניינים אלה הפכה למורכבת יותר מתמיד. בהמשך נפרט את מערכות הבניין מגורים ואת הסיבות למה חובה כיום חברת אחזקת מבנים.

אלו המערכות שמחויבות בבדיקה וטיפול שוטף על פי החוק:

מאגר
המים מסופקים ממאגר המים הישר לבית שלנו. חשיבות רבה לניקוי וחיטוי מאגר המים והיו מקרים בהם ועדי הבתים לא זכרו פעולה זו שזה בעצם צורך בסיסי ניקוי וחיטוי של המאגר. יש החמרות רבות ברשויות האומרות כיצד לתחזק אותו. קיימים חומרים המתאימים לכך ויש להחליף את האטמים והרשתות. מי שיכול לתחזק את מאגר המים בבניין בצורה טובה זה אך ורק בעל מקצוע .

חשמל
כמובן שהחשמל זה מצרך הכרחי לחיינו והוא חלק בלתי נפרד מהשגרה שלנו. מערכות החשמל אשר אחראיות לכך מורכבות במיוחד. רק אדם בעל מקצוע שהוסמך על ידי משרד העבודה יכול לטפל מערכת זו.

מעליות

בחוק יש קיימת דרישה לגבי טיפול במעליות בבניין ולכן המדבקה שמראה את מועד הטיפול .במידה והמעלית לא תטופל כראוי ע"י איש מקצוע דבר זה עלול לגרום לתקלות ובמקרי חירום בסכנת חיים.

מערכות חירום

חלק רב ממערכות אלה משמש חלק חשוב בחיי היום יומיים שלנו בבניין.
ולכן בכל בניין יש מערכות חירום. תפקידן להציל חיי אדם בעת הצורך וכל זה בנוסף לכך שהן מתפקדות במצבי חירום.
בחוק ישנה התייחסות משמעותית למערכות האלה וישנן דרישות נוקשות לגבי איך לתחזק אותן.

מערכות מים

למערכת המים אין מדבקה בניגוד למעלית שבה יש . משאבות המים דואגות לזרימה תקינה של מים גם לקומות הגבוהות. זו הסיבה שחשוב שהטיפולים האלה יבוצעו ע"י חברה לאחזקת מבנים שאנו יכולים לסמוך עליה.

לסיכום

לא חסרות סיבות למה חשוב להעסיק חברת אחזקת מבנים לבנייני מגורים . פה נגענו רק בחלק מהסיבות.
קיימת תופעה בה ועדי בית מנסים לחסוך בעלויות ובמקום להעסיק  חברת אחזקה מעסיקים אנשים ללא הסמכה נכונה. תופעה זו מסכנת חיי אדם ובנוסף נחשבת לעבירה על החוק. לפעמים חיסכון לטווח הקצר יכול לפגוע בחיסכון העתידי שלנו.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]