רפורמת הכשרות | בכירי רבני הציונות הדתית נגד מתן כהנא: "מחויב למפלגות הרוצות להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה" - 0404
רפורמת הכשרות | בכירי רבני הציונות הדתית נגד מתן כהנא: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

רפורמת הכשרות | בכירי רבני הציונות הדתית נגד מתן כהנא: "מחויב למפלגות הרוצות להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה"

בכירי רבני הציונות הדתית, אשר חברו בארגון בשם "רבני הארץ הטובה", יצאו הערב (שלישי) בהתקפה חזיתית נגד רפורמת הכשרות של מתן כהנא.

שורת רבנים בכירים מאד בציונות הדתית בהם הרב יעקב אריאל, הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו, הרב זלמן ברוך מלמד ועוד חתמו על מכתב נגד רפורמת הכשרות של כהנא, קראו לממשלה להצביע נגדה וקבעו כי "יש בתוכנית פגיעה בזהות היהודית של המדינה".

במכתב הדגישו הרבנים כי הציעו למתן כהנא דרכים אחרות לפתור את הבעיות במערך הכשרות אך הוא "מחויב למפלגות הרוצות לטשטש את הזהות היהודית של מדינת ישראל ולהפוך אותה למדינת כל אזרחיה".

לשון המכתב: "אנו קוראים לראש הממשלה ולכל חברי הכנסת, להצביע נגד רפורמת הכשרות, שלא מוזילה את הכשרות ולא מיטיבה עם הצרכנים ויש בה רק פגיעה בזהות היהודית של מדינת ישראל.

רבים מאיתנו ישבו עם השר מתן כהנא והראנו כי אפשר לשפר ולייעל בתוך זמן קצר את מערך הכשרות באופן משמעותי על ידי שלוש החלטות: הפעלת כל המשגיחים כעובדי המועצות הדתיות ולא כעובדי המקומות המושגחים ולא כעובדי קבלן. קביעה מעוגנת בחוק, של נוהל כשרות אחיד בכל הארץ ואישור תקנים ותקציב למחלקת יבוא של הרבנות הראשית, כדי לזרז את הטיפול באלפי בקשות היבוא.

השר שמע את ההשגות שלנו ולא שינה דבר ממהות התוכנית, שמטרתה להרוס את הרבנות הראשית לישראל (כפי שמתפארים חברי הכנסת של ליברמן והשמאל). הבנו ממנו שאין לו סמכות לשנות, הוא מחויב למפלגות הרוצות לעקור את היהדות מארץ ישראל, שרוצות לטשטש את הזהות היהודית של מדינת ישראל ולהפוך אותה ל'מדינת כל אזרחיה'. אנו קוראים לציבור ולכל הרבנים, לא לתת יד ולא להיות שותפים להרס הכשרות במדינת ישראל ולפגיעה הקשה בצביון היהודי של מדינתנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]