"צעדת האמהות": מפגינות עיכבו את שיירתו של בנט בי"ם במחאה על הוראות הפתיחה באש בצה"ל - 0404

"צעדת האמהות": מפגינות עיכבו את שיירתו של בנט בי"ם במחאה על הוראות הפתיחה באש בצה"ל

עשרות אימהות ונשות לוחמים צעדו הערב (שלישי) ב"צעדת האמהות" בירושלים. הצועדות דרשו מהרמטכ"ל כוכבי לתקן את הוראות הפתיחה באש כך שלא יסכנו את לוחמינו. מדובר בצעדה השלישית של האמהות מאז נרצח הלוחם בראל שמואלי הי"ד מטווח קצר על ידי מחבל בגבול רצועת עזה. מקרה שהעלה טענות קשות בנוגע להוראות הפתיחה באש, שעל פי הטענות איפשרו את הרצח.

במהלך המחאה עיכבו האמהות עיכבו את שיירתו נפתלי בנט בכניסה לעיר.

האמהות דורשות לשחרר את ידי הלוחמים הכבולות מול הטרור הערבי. האמהות קראו לרמטכ"ל: "כוכבי תתעורר, אתה אחראי על שלומם של חיילי ישראל. די עם מכבסת המילים. תנו לחיילים לחסל את המחבלים, לא לנטרל".

מארגון תורת לחימה נמסר: "האמהות מבינות היום שחייבים לקחת אחריות ציבורית על תפיסת הנצחון שנחלשה מאד בעקבות השפעות שמאל רדיקלי ומשפטנים בעלי מוסר נוצרי קלוקל. חובה לתקן את הוראות הפתיחה באש. חובת הרמטכ"ל כוכבי להוביל תהליך מעמיק של שינוי רוח המפקד ולעמוד בהבטחתו לעם ישראל: שצה"ל יהיה צבא קטלני לאויביו, ולא לחייליו".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]