אזרחות גרמנית: ההקלות שמרחיבות את מעגל הישראלים הזכאים - 0404
אזרחות גרמנית: ההקלות שמרחיבות את מעגל הישראלים הזכאים נימרוד כהן",עו"ד ניר לנקר".

אזרחות גרמנית: ההקלות שמרחיבות את מעגל הישראלים הזכאים

בזכות שורה של פסיקות וחקיקות בגרמניה בשנתיים האחרונות – ישראלים רבים שלא היו זכאים בעבר לדרכון גרמני – זכאים כיום • האם גם לך מגיעה אזרחות של המדינה החזקה באירופה?

 ממשלת גרמניה יוצאת בשורת הקלות הנושאות בשורה מהפכנית וחסרת תקדים עבור ישראלים רבים המעוניינים לקבל אזרחות גרמנית ודרכון גרמני. מלבד היתרונות הברורים של אזרחות אירופית המאפשרת לעבוד, ללמוד ולהתגורר בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי באופן חוקי, "אזרחות גרמנית משמעותה להשתייך למדינה החזקה ביותר באיחוד האירופי – מה שמהווה יתרון גדול אף יותר", ציין ופירט עו"ד ניר לנקר הבעלים של משרד לנקר-ירדני, שמטפל ב-15 השנים בסיוע בהסדרת אזרחות  גרמנית.

היתרונות המרכזיים בדרכון גרמני:

  1. גרמניה מקנה שירותי ממשל רבים וברמה גבוהה (מדיניות סוציאלית).
  2. אקדמיה: תוכניות רבות ומגוונות בשפה האנגלית ובכלל ,כאשר הלימודים הינם חינם לאזרחיה או בעלות סמלית בלבד.
  3. ניתן לדלג על דור: אין חובה להסדיר אזרחות גרמנית להורים על מנת שילדיהם יהיו זכאים.
  4. ניתן לטוס לאוסטרליה וארה"ב ללא צורך בוויזה.
  5. ניתן לטוס למספר מדינות שישראלים לא מורשים להיכנס אליהן.
  6. בתקופת הקורונה והסגרים ישראלים היו מנועים להיכנס לאירופה, אלא שבעלי אזרחות גרמנית היו רשאים.

ההקלות החדשות שנוספו לאחרונה:

  1. הרחבת סעיף הזכאות – לפני כחודשיים באוגוסט 2021 התווסף סעיף חדש לחוק האזרחות הגרמני. תיקון זה מכוון ליהודים ששהו בגרמניה לפני שנת 1933 באופן קבוע, אך בשל יהדותם נמנע מהם לקבל אזרחות (לא הצליחו לקבל מעמד של אזרחים גרמנים). סעיף זה חל גם עם מי שהגישו בקשות אזרחות ונדחו בשל היותם יהודים.
  2. תיקון האפליה נגד צאצאי נשים – עו"ד לנקר הסביר על ההקלות בחוק הגרמני. כעת, גם צאצאי הנשים שנולדו לפני 1953 ונמלטו מאימת הנאצים יהיו זכאים לאזרחות. "לפני ההקלות אך ורק צאצאים של אזרח גרמני (גבר) שנמלט מאימת הנאצים, היו יכולים היו לקבל אזרחות גרמנית. החוק למעשה הפלה נגד צאצאי נשים שנולדו לפני אפריל 1953, היו תושבות גרמניה ונמלטו מהנאצים".
  3. קשיים משמעותיים בוטלו – קושי משמעותי שבוטל הוא שלמעט מקרים בודדים לא יהיה צורך לעבור מבחן שפה מעמיק בשפה הגרמנית.
  4. צאצאים לאבות גרמנים לא נשואים- פסק דין מחייב בערכאה העליונה בגרמניה ביטל את האפליה שהייתה כנגד צאצאי/יות שנולדו לאבות גרמנים שאינם נשואים וגם פלח אוכלוסיה זה רשאי כעת להגיש בקשות לאזרחות.

 תהליך קבלת אזרחות גרמנית

הגשת בקשה לאזרחות גרמנית איננה עניין פשוט "אל תוותרו על ייעוץ עם מומחים. בשל ההקלות צצו כמו פטריות אחרי הגשם כל מיני 'מומחים מטעם עצמם' להוצאת אזרחות גרמנית, שמגישים בקשות באופן לא נכון  ופוגעים בלקוחות", הזהיר עו"ד לנקר.

"לקוחות שבעבר לא הייתה להם זכאות– מקבלים ממני טלפון וזוכים לאזרחות גרמנית"

"אנו מעודכנים ומתעדכנים באופן תדיר בחוק האזרחות הגרמנית ובפסיקות בתי הדין בגרמניה נוגעות לעניין  ועוקבים אחר השינויים הנעשים. אנחנו יכולים לעדכן אתכם בשינויים הנעשים בחוק. לדוגמא, התקשרנו ללקוחותינו ועדכנו אותם שילדיהם זכאים לאזרחות גרמנית. היתרון היחסי שלנו הוא שאנחנו משרד ותיק וברשותנו ניסיון וידע רב בתחום. אנו מכירים היטב את החוקים ואת השינויים התכופים. לקוחות שלא היו זכאים בעבר לאזרחות מקבלים ממני טלפון – כעת מגיעה לך אזרחות".

מעוניינים לברר בנוגע לאזרחות אוסטרית או גרמנית? מוזמנים לפנות למשרד עו"ד לנקר-ירדני בלחיצת כפתור באתר הבא.

משרד עו"ד ונוטריון לנקר –ירדני.

כתובת : רח' הרכבת 58 (מגדל אלקטרה סיטי) ת"א.

טלפון:03-5052141

אתרנו : https://austrogerman.co.il/

דף פייסבוק : https://www.facebook.com/nir.lanker.lyl/

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]