הדרת יו"ש מחוק עידוד בנייה להשכרה ארוכת טווח | אלפי הסתייגויות הוגשו - הדיון נעצר - 0404
הדרת יו אוליביה פיטוסי, פלאש 90

הדרת יו"ש מחוק עידוד בנייה להשכרה ארוכת טווח | אלפי הסתייגויות הוגשו – הדיון נעצר

יהודה ושומרון הוחרגו במסגרת חוק ההסדרים מחוק עידוד בנייה להשכרה ארוכת טווח. יו"ר ועדת הכספים עצר את הדיון להתייעצות לאחר שחברי הכנסת סמוטריץ' וינון אזולאי הגישו אלפ הסתייגויות על החוק.

כזכור, בשבוע שעבר עלה לדיון בועדת כספים חוק עידוד בניה להשכרה ארוכת טווח, יו"ר הציונות הדתית סמוטריץ' הצביע על החרגת יהודה ושומרון והדיון הופסק. לפני מספר דקות החל הדיון מחדש והקואליציה החליטה להמשיך בנוסח המקורי כאשר הטבות המס יגיעו לכולם חוץ מתושבי יהודה ושומרון.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': "יש פה אפלייה קשה נגד תושבי יהודה ושומרון. כל יזם, בכל מקום, יקבל הטבות מס כדי לבנות דירות לשכירות. הרפורמה חיובית לכשעצמה, האבסורד הוא שתושבי יהודה ושומרון מוחרגים מהרפורמה.

תושבי יו"ש משלמים מס הכנסה כמו כל אזרח אבל נשללים מהם הטבות המס שמגיעים ליזמים שיבנו ביהודה ושומרון. זו אפליה נוראית ולא חוקית. עצרתי את הדיון עד שמישבו שם יתעשת. מביך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]