בעלות של 2.5 מיליארד שקלים: הממשלה אישרה תכנית לאומית לטיפול באלימות בחברה הערבית | כל הפרטים - 0404
בעלות של 2.5 מיליארד שקלים: הממשלה אישרה תכנית לאומית לטיפול באלימות בחברה הערבית | כל הפרטים אוסאמה דאמוני, ויקיפדיה

בעלות של 2.5 מיליארד שקלים: הממשלה אישרה תכנית לאומית לטיפול באלימות בחברה הערבית | כל הפרטים

הממשלה אישרה היום (ראשון) את התכנית הלאומית הרב-שנתית לטיפול בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית לשנים 2022-2026. התכנית תתוקצב ב-2.5 מיליארד ש"ח.

 

עיקרי התכנית: חיזוק שרשרת האכיפה, ובכלל זה תיקוני חקיקה נדרשים; הגברת המשילות ויכולת ההתמודדות של הרשות המקומית; שילוב של כלים "רכים" לטיפול ומניעה – טיפול ממוקד בצעירים ערבים שלאורך זמן אינם מצויים במסגרת קבועה של תעסוקה, לימודים או הכשרה מקצועית, מענים חינוכיים, רצף שיקומי וחיזוק חוסן קהילתי. הגברת שיתוף הפעולה בין המשרדים וביצוע מעקב ובקרה הדוקים אחר יישום התכנית.

בין מטרות התכנית – פירוק ארגוני פשיעה; הפחתת תופעות פשיעה ואלימות בחברה הערבית והפחתת האמצעים הכלכליים העומדים לרשות ארגוני הפשיעה; העלאת תחושת הבטחון האישי של אזרחי ישראל בכלל, ושל תושבי הנגב, האזרחים והתושבים הערבים בפרט; הקטנה משמעותית של מספר כלי הנשק המוחזקים באופן בלתי חוקי בידי אזרחים בחברה הערבית; הגברת אמון הציבור הערבי במערכת אכיפת החוק; הגברת השיתוף והשותפות עם נציגים מהחברה הערבית, לרבות ראשי הרשויות המקומיות הערביות והערים המעורבות, ביישום התכנית; העצמת החברה הערבית וחיזוק החוסן הקהילתי להתמודדות עם אלימות במרחב המקומי והוקעת תופעות אלימות ופשיעה.

התכנית תכלול, בין היתר, את פעולת המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל, לצד פעולות תיאום בין המשרדים השונים, לרבות פעולות חקיקה, כמו גם הקמת צוותים בין-משרדיים שיתכנסו ויהיו אחראיים לטיפול ממוקד בבעיות כגון אמל"ח, פשיעה כלכלית ועוד. זאת במקביל למבצע חירום שאורכו 6 חודשים, בהובלת סגן השר יואב סגלוביץ.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]