ח"כ רוטמן דורש דיון דחוף בוועדה לבטחון פנים: "המציאות הבטחונית על כביש 55 היא בלתי נסבלת" - 0404
ח אוהד כהן

ח"כ רוטמן דורש דיון דחוף בוועדה לבטחון פנים: "המציאות הבטחונית על כביש 55 היא בלתי נסבלת"

חה"כ שמחה רוטמן פנה היום (ראשון) ליו"ר הוועדה לבטחון פנים, מרב בן ארי, בדרישה לכנס דיון דחוף בנושא המצב הבטחוני על כביש 55. ח"כ רוטמן מסר כי כביש 55 הינו עורק התחבורה היחיד שמוביל עשרות אלפי אנשים אל תוך תחומי הקו הירוק, וממנו חזרה לישובי השומרון. הפקרת הכביש לעבריינות פלילית ולטרור לאומני פירושם פגיעה קשה ביותר באותם תושבים.

בדברי ההסבר לדרישתו לדיון דחוף בוועדה לבטחון הפנים כתב רוטמן כי "ביום רביעי האחרון חסמו שלושה ערבים מיו"ש רכב ישראלי בכביש, ניגשו לרכב והוציאו מתוכו בכח את תיקה של הנהגת. בנוסף אחד מהשודדים תלש מצווארה של הנהגת שרשרת. לאחר השוד הסתלקו השודדים מהמקום ללא בעיה.

באותו היום, בתקרית נוספת עלו שלושה ערבים לאוטובוס קו 80 מכפר סבא לקרני שומרון בתחנה הסמוכה למשתלה המצויה על כביש 55 .לאחר שעלו לאוטובוס, תקפו את נהג האוטובוס באמצעות גז פלפל.

הדוגמאות האלו הם רק "טעימה קטנה" מהמציאות הביטחונית הבלתי נסבלת על כביש 55 המחבר את קרני שומרון וקדומים לכפר סבא וישובי המרכז.

בשבוע שעבר הגעתי לסיור במקום ונדהמתי לראות את הגדר המפרידה בין קלקיליה לשטח ישראל פרוצה במספר רב של מוקדים, כך שכל אדם המעוניין בכך יכול לחצות את הגדר ללא שום הפרעה, ולעבור מתחומי הרשות הפלסטינית אל תוך תחומי מדינת ישראל, ולהיפך".

רוטמן הוסיף בפנייתו כי "מה שזעזע אותי יותר היא העובדה שכל זה נעשה תחת עינם הפקוחה של גופי הביטחון שמודעים לתופעה ולממדיה ואין עושים דבר על מנת להביא לסיומה".

יש לציין כי מלבד המקרים אותם הזכיר ח"כ רוטמן בפנייתו, בכביש זה מחבלים ערבים משליכים אבנים, כמעט מידי יום, לעבר כלי רכב של יהודים ומסכנים בכך את חייהם. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]