פגיעה משמעותית באוכלוסיית הנשרים: תשעה נשרים הורעלו למוות בדרום - 0404
צילום: אייל בן גיאט, רשות הטבע והגנים

פגיעה משמעותית באוכלוסיית הנשרים: תשעה נשרים הורעלו למוות בדרום

הרעלת נשרים גדולה וחמורה, ככל הנראה בזדון, באזור נחל קינה ונחל כמריר התגלתה היום (ראשון). נמצאו 9 נשרים מתים בשטח. מדובר באירוע חמור וקשה מאוד אשר פוגע משמעותית באוכלוסיית הנשרים בדרום.

ההרעלה זוהתה לפי מידע שהתקבל ממשדרים שהיו על גבי הנשרים היום בצהריים. פקחי רשות הטבע והגנים יצאו לשטח ומצאו את הנשרים מתים וסמוך אליהם עז מתה שחשודה כמקור ההרעלה. העז והנשרים יועברו לבדיקה במכון הוטרינרי בבית דגן. הפקחים בליווי כלב הרעלות סורקים את השטח לאיתור ממצאים נוספים.

הופעל נוהל הרעלות ומתבצעות תצפיות וסריקות של פקחי רשות הטבע והגנים במושבות בשדה בוקר ובמכתש הקטן. מזון מפוזר בתחנות ההאכלה על מנת למנוע מהנשרים לאכול בשר מורעל במידה וקיים בשטח.

הרשות פתחה בחקירה לבדיקת נסיבות האירוע בסיומה תוגש תלונה למשטרה.

החברה להגנת הטבע,מסרה בתגובה להרעלת הנשרים בדרום: "בישראל חיים כיום כ – 200 נשרים. 9 נשרים, הם כמעט 5 אחוז מכל אוכלוסיית הנשרים בישראל!
הרעלות הנשרים ממשיכות, וכל פעם כולנו מזדעזעים מחדש.

עד שהחוק לא ישתנה, יהיה קשה מאד לתפוס את העבריינים, וגם אם ייתפסו, ספק אם יועמדו לדין. תיקון החקיקה של המשרד להגנת הסביבה, פורסם כבר לפני שנה, באוקטובר 2020, אבל לצערנו, מאז שום דבר לא השתנה.

החברה להגנת הטבע, תקדם את הצעת החוק הפרטית בעניין זה, שהוגשה ע"י ח"כ מוסי רז, כבר בשבועות הקרובים. אנחנו מקווים שבמשרד להגנת הסביבה, יתעשתו ויצטרפו למהלך. למעט הנשרים שעוד נותרו בישראל, אין יותר זמן לחכות".

אייל בן גיאט, רשות הטבע והגנים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]