חוק "איציק סעידאן" יעלה להצבעה ביום רביעי הקרוב. ח"כ סופר: "מקווה שהקואליציה תשים את הלוחמים מעל הכל" - 0404
חוק

חוק "איציק סעידאן" יעלה להצבעה ביום רביעי הקרוב. ח"כ סופר: "מקווה שהקואליציה תשים את הלוחמים מעל הכל"

הממשלה דחתה היום (ראשון) בועדת השרים בארבעה חודשים את הדיון על חוק "איציק סעידאן" שהעלה ח"כ אופיר סופר. סופר, מתכוון להעלות את החוק במליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב, בהצבעה בה יצפו גם בני משפחתו של סעידאן.

הצעת חוק המגבילה את משך תקופת ההכרה בלוחמים נפגעי פוסט טראומה לשנה אחת בלבד, שבסופה אחוזי הנכות ייקבעו לצמיתות. על ההצעה חתומים חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה, ביניהם יו״ר הכנסת מיקי לוי מיש עתיד.

חבר הכנסת אופיר סופר מסר כי תקופת ההכרה מתחילה ברגע בו מגיש הלוחם את בקשתו למשרד הביטחון ומסתיימת עם ההחלטה הסופית לגבי נכותו הנפשית. פעמים רבות ההכרה בלוחמים המעניקה להם את אחוזי הנכות ואת הטיפול הנדרש, אורכת שנים ארוכות, שנים בהן הפגיעה יכולה להחריף וכך גם ירידת האמון של הלוחמים וסביבתם במערכת.

אבשלום סעידיאן, אחיו של איציק סעידיאן קרא לחברי הכנסת לתמוך בחוק: ״אני מבקש מכל שרי הממשלה וחברי הכנסת להתעלות מעל פוליטיקה קטנה ולהעביר את חוק איציק סעידיאן, בשביל כל הגיבורים שנלחמים בשבילנו, וכדי שלא יהיו יותר איציק סעידיאן״

חבר הכנסת אופיר סופר הביע תקווה שבקואליציה ישימו בצד את המחלוקות וישימו את טובת הלוחמים מעל שיקולים אחרים: "צר לי שהממשלה והשרים דחו את החוק החשוב שהעלתי היום. חוק איציק סעידיאן הוא חוק טוב שנבדק ע״י משפטנים, מומחים בתחום ואף גורמים באגף השיקום. אני מתכוון לעלות ביום רביעי הקרוב את החוק במליאת הכנסת בתקווה שתהיה לו תמיכה חוצת קואליציה ואופוזיציה למען הלוחמים שלנו.

אני מאמין בחוק, אני מאמין ביכולתי לשכנע את המובן מאליו. גם משפחת סעידיאן כמו גם משפחות לוחמים נוספות ישבו ביציע בתקווה שהקואליציה תשים את הלוחמים מעל הכל". (בתמונה: איציק סעידאן בזמן שירותו הצבאי)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]