נציג הרשות דרש לגנות באו"ם ההכרזה על שישה ארגונים ערבים כארגוני טרור - השגריר ארדן: "מחבלים בחליפות" - 0404
נציג הרשות דרש לגנות באו שלמה מור, חדשות 0404

נציג הרשות דרש לגנות באו"ם ההכרזה על שישה ארגונים ערבים כארגוני טרור – השגריר ארדן: "מחבלים בחליפות"

במהלך סוף השבוע פנה נציג הרשות באו"ם, ריאד מנסור, במכתב לנשיא מועצת הביטחון בדרישה לגנות את הכרזת ישראל על שישה ארגונים פלסטיניים כארגוני טרור. שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן תקף אותו וכינה את נציגי הרשות "מחבלים בחליפות".

לדברי ריאד מנסור: "לאור ההתפתחויות האחרונות, עלי שוב להפנות את תשומת הלב הדחופה של הקהילה הבינלאומית למדיניות הבלתי חוקית של ישראל בפלסטין הכבושה. ישראל ממשיכה בהתיישבות על אדמתנו ובדיכוי של עמנו באופן שיטתי ללא עונש, ובידיעה שלא תשא באחריות על פי החוק.
ההתנהלות החצופה הזו הובילה להתקפה נוספת של ישראל, המעצמה הכובשת, נגד ארגוני חברה אזרחית פלסטינית בניסיון ברור להפחיד ולהשתיק בכוח את הדיווחים שלהם על חשיפת ההפרות של ישראל נגד העם הפלסטיני.

השר הישראלי גנץ הכריז על שישה ארגוני זכויות אדם פלסטיניים מובילים וארגוני חברה אזרחית כארגוני "טרור". ההכפשה השקרית והדיבה הזו היא חלק ממערכה שיטתית נגד החברה האזרחית הפלסטינית על שמעזה לחשוף את פשעי הכיבוש. אנו קוראים למועצת הביטחון, העצרת הכללית וכל שאר הגורמים הרלוונטיים לגנות באופן ברור ולדחות פעולות כאלה של הכוח הכובש ולהגן על זכותם של ארגונים אלה לבצע את תפקידם ולהמשיך לפעול ללא רדיפה״.

שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם גלעד ארדן מסר בתגובה: "עוד בכהונתי כשר לנושאים אסטרטגיים פרסמתי דו״ח מפורט שמוכיח את הקשר בין חלק מהארגונים הפלסטיניים לבין ארגון הטרור החזית העממית, והחושף כיצד חלק גדול מפעילי הארגונים הם מחבלים בעלי היסטוריה של טרור ומעורבות בפיגועים.
כפי שנחשף כעת, לאחר פעילות משותפת של שב״כ ומט״ל שר הביטחון חתם על צו המכריז על שישה ארגונים של ״החזית העממית״ ביהודה ושומרון, כארגוני טרור לאחר שהוכח כי הם חלק מרשת של ארגונים הפועלים בכיסוי בזירה הבינלאומית במטרה לתמוך בארגון הטרור.
היה צפוי שהפלשתינים בתגובה ימשיכו במסע השקר וההסתרה שלהם, אבל הגיע הזמן שהאו"ם יבין שהארגונים ה"אזרחיים" הפלשתינים הם כסות לפעילות טרור וחרם נגד ישראל. מדובר במחבלים בחליפות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]