הליכוד: ״בנט הפנה גבו לפוטין כשידו המושטת של נשיא רוסיה תלויה באוויר - מחזה ביזארי״ - 0404
הליכוד: ״בנט הפנה גבו לפוטין כשידו המושטת של נשיא רוסיה תלויה באוויר – מחזה ביזארי״ אבשלום ששוני, פלאש 90

הליכוד: ״בנט הפנה גבו לפוטין כשידו המושטת של נשיא רוסיה תלויה באוויר – מחזה ביזארי״

במפגלת הליכוד דחו פרשנויות מטעם המהללות את נפתלי בנט והזכירו את שלל פגישותיו של בנימין נתניהו כראש ממשלה עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. בליכוד אף תקפו את התנהלות בנט שחיפש את התקשורת הישראלית לטובת צילומו עם פוטין, תוך שהוא מפנה לו את הגב.

הליכוד: ״נשיא רוסיה נפגש עם ראש הממשלה נתניהו עשרות פעמים לפגישות ארוכות שארכו שעות רבות. הם נפגשו במוסקבה, בסוצ'י, בפריז ובירושלים. השניים שוחחו בטלפון קרוב ל – 80 פעמים. בפגישות ובשיחות הללו פוטין נענה לבקשתו של ראש הממשלה נתניהו להימנע מהתערבות בפעולות אוויריות של ישראל בסוריה. הוא אף נענה לבקשה נוספת של ראש הממשלה לשלוח כוחות מיוחדים של צבא רוסיה להביא לארץ את גופתו של זכריה באומל ז"ל תוך סיכונם. כך גם הוא נענה לבקשתו המיוחדת של ראש הממשלה נתניהו לשחרר את נעמה יששכר ולהשיבה ארצה.

פוטין אירח את ראש הממשלה נתניהו אין ספור פעמים לארוחות חגיגיות בקרמלין כמו גם במעונו הפרטי בפרברי מוסקבה ובסוצ'י. ראש הממשלה נתניהו היה אחד משני המנהיגים היחידים בעולם שפוטין הזמין ב –2018 כאורח הכבוד לאירוע שציין 70 שנה לכבוד הניצחון על גרמניה הנאצית ואף טרח שינגנו את המנון התקווה בכיכר האדומה במעמד מרגש זה. פוטין גם הזמין את ראש הממשלה ורעייתו לחגיגות ציון 25 שנים לחידוש היחסים בין רוסיה לישראל. בהזדמנות זאת הוא בילה עם ראש הממשלה 10 שעות רצופות לרבות אירוע מיוחד בתיאטרון הבולשוי שבו שרו שירים רוסים וישראליים, כשפוטין יושב עם ראש הממשלה ורעייתו בתא הכבוד והם צופים במופע לכל אורכו. פוטין גם הזמין את ראש הממשלה נתניהו בזמן משחקי הגמר של המונדיאל שם.

בזמן כהונתו של ראש הממשלה נתניהו פוטין הגיע לארבעה ביקורים בארץ והתארח מספר פעמים במעון ראש הממשלה בירושלים לארוחות חגיגיות שראש הממשלה ורעייתו ערכו לכבודו. פוטין אף הדגיש כי שיתוף הפעולה שלו עם נתניהו מנע התנגשות צבאית בין ישראל לבין רוסיה״.

בליכוד תקפו את ההתנהלות החובבנית של בנט מול נשיא רוסיה: ״איך אפשר להתעלם ממה שקרה בפגישה של בנט עם פוטין? בנט דאג בראש ובראשונה לנוכחות התקשורת הישראלית והפנה את גבו לפוטין כשידו המושטת של נשיא רוסיה תלויה באוויר עד שבנט הואיל להסתובב אליו. לא בדיוק דיפלומטיה במיטבה. זהו מחזה ביזארי״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]