המאבק הבינלאומי ביוניליבר: מדינה נוספת בארה"ב שוקלת להחרים את החברה - 0404
המאבק הבינלאומי ביוניליבר: מדינה נוספת בארה מועצה אזורית שומרון

המאבק הבינלאומי ביוניליבר: מדינה נוספת בארה"ב שוקלת להחרים את החברה

לאחר 3 ימים של מרתון של 20 פגישות בקונגרס ובסנאט, ולאחר שהצליח לגבש קבוצה של חברי סנאט וקונגרס שיילחמו נגד נסיונות ממשל ביידן "לרסן את הבנייה בהתנחלויות", הגיע ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן למדינת טנסי, לאחר שהוזמן לפגישה רשמית ע"י המושל ביל לי.

דגן נפגש עמו והעניק לו יין מהר ברכה שבשומרון וחנוכייה מוזהבת עם הקדשה.

ראש מועצת שומרון סיפר למושל על ההחלטה של בן אנד גריס העולמית ויוניליוור להחרים את יו"ש ואמר: "לצערנו הארגון האנטישמי bds ממשיך להרים ראש בכל העולם ומבקש לפגוע במדינת ישראל בכלל ובמפעל ההתיישבות ביו"ש בפרט, אולם בידיכם הכלים לעמוד איתן יחד איתנו ולסייע להלחם בדבר הלא מוסרי הזה, אם בעבר המאבק נגד ישראל נעשה עי טנקים וטילים היום לאחר שתודה לאל הם הבינו שצה"ל הוא הצבא החזק במזרח התיכון ולא ניתן להשמיד את המדינה בעזרת נשק הם מנסים להשמיד את מדינת ישראל בעזרת המלחמה החדשה: מלחמת ההשמצות הדה לגיטימציה המלחמה הכלכלית וה-bds".

דגן התייחס גם לאלי זינגר הזכיין "האמיץ" כדבריו. בן אנד גריס ישראל שסירב לדרישה המחוצפת של בן אנד גריס העולמית שביקשה להחרים את יו"ש, ואמר: "זהו אדם אמיץ אותו צריך לחזק, אבל על החברה הבינלאומית יש להשית את חוק החרם" עוד הוסיף דגן כי הזכיין של בן אנד גריס ישראל ענה לבן אנד גריס העולמית: "יהודה ושומרון היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

דגן סיפר למושל על אלפי המתנדבים מרחבי ארה"ב בהובלת תושב מדינת טנסי טומי וולר שהתלווה לביקור, המסייעים לחקלאי יהודה ושומרון בבציר הכרמים.

דגן ביקש ממושל טנסי להחיל את חוק החרם על יוניליוור ובן אנד ג'ריס העולמית ולמשוך את השקעות הפנסיה הממשלתיות וההשקעות הפיננסיות של מדינת טנסי בחברות יוניליוור ובן אנד גריס העולמית.

בכך הוא מתייחס לחוק החרם שעבר ב-35 מדינות בארהב ומטרתו בין השאר הגנה על מדינת ישראל מפני חרמות. ולמעשה אינו מאפשר להשקיע ולקיים קשרים כלכליים עם ארגונים, חברות או גופים.

"הפעלת חוק החרם במקרה הזה" אמר דגן למושל "הינה חיונית להגנה על מדינת ישראל מפני התקפות הולכות וגוברות של ארגוני החרם האנטישמים וחיוני לא פחות לארה"ב, שכן ארה"ב וישראל עומדות מול אותם אויבים ומול אותם אתגרים".

מושל טנסי ביל לי התרשם מהדברים והנחה את הצוות שלו לבחון את הבקשה משפטית. כבר במהלך היום התקיימה פגישה מקצועית של הצוות המקצועי של המושל בראשותו של ראש הסגל יחד עם הצוות המקצועי של ראש מועצת שומרון בנושא על מנת לבחון את האפשרות.

מושל טנסי אמר לראש מועצת שומרון: "אנחנו עומדים לצד תושבי השומרון, ואנחנו נמשיך בכך".

דגן אמר לאחר הפגישה המקצועית: "אני מברך את מושל טנסי על עמידתו הברורה לצד מדינת ישראל ולצד תושבי השומרון. שמחתי על הנחיית המושל לבחון את הנושא בכל הרצינות לקראת קידום, שמחתי גם שהתקיימה באופן מיידי פגישת עבודה ראשונה, נמשיך לפעול במשותף הצוות שלי והצוות המקצועי של המושל על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. ולמלחמה אפקטיבית מול ה bds".

כזכור בחודש יולי האחרון הודיע ברוס בלייקמן חבר מועצת העיר המפסד לראש מועצת שומרון יוסי דגן כי בכוונת העיר להחיל את חוק החרם על יוניליוור ובן אנד גריס העולמית, וזו הודיעה על ניתוק הקשרים העסקיים של העיר עם החברות בעקבות החלטותיהן להחרים את יהודה ושומרון. המפסטד היא אחת מ 5 הערים העשירות בארה"ב והיא עיר תאומה של השומרון. משמעות ההחלטה היא שכל חוזה וכל התקשרות בין החברות הללו לבין העיר המפסטד יתבטל וייבחן מחדש. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]