גל הירש על כתב האישום נגדו: "תיקים תפורים. התייצבתי לשרת כמפכ״ל - זו התוצאה. ידי נקיות" - 0404
גל הירש על כתב האישום נגדו: יח"צ

גל הירש על כתב האישום נגדו: "תיקים תפורים. התייצבתי לשרת כמפכ״ל – זו התוצאה. ידי נקיות"

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד עודד שכנאי, גל הירש ומיכאל בנימיני בגין עבירות מס, כל נאשם על פי חלקו. כן הוגש כתב אישום נפרד נגד יניב אדם בגין עבירות מס במסגרת הסדר טיעון.
 
על פי כתב האישום, בין השנים 2009-2007 פעלו שכנאי, הירש, בנימיני ואדם כשותפים במתן שירות למשרד ההגנה בגיאורגיה ובמקומות אחרים במסגרת מערך חברות שבשליטתם, כל אחד לפי חלקו. בין היתר פעלו הנאשמים במסגרת החברות דיפנסיב שילד ישראל בע"מ שהוקמה בישראל; חברות שהוקמו בגיאורגיה וחברות שהוקמו באיי הבתולה הבריטיים. פעילות זו הוסדרה באמצעות שורה של הסכמים שנחתמו בין היתר על ידי החברות הנזכרות מעלה לבין לקוחות השותפות.
 
בתקופה זו עסקו הארבעה מול משרד ההגנה בגיאורגיה בייעוץ בטחוני, אימון צבאי ותיווך בעסקאות למכירת ציוד צבאי. שכנאי והירש ניהלו במשותף את הפעילות בגיאורגיה, בכלל זה ניהולה המקצועי, תכנונה והוצאתה לפועל וכן היו אחראים על הקשר מול משרד ההגנה הגיאורגי והגורמים המקומיים. בנימיני פעל בגיאורגיה לקידום הפעילות המקצועית והאינטרסים של השותפות. אדם היה אחראי, בין היתר, על פיקוח מקצועי, חניכה וליווי של התוכניות שהופעלו במסגרת הפעילות.
 
על פי כתב האישום, מפעילותה העסקית של השותפות נצמחו לנאשמים הכנסות המצטברות להיקפים של מיליוני שקלים, שזרמו לחשבונות החברות הנזכרות מעלה. את הרווחים חילקו ביניהם הנאשמים בהעברות אל חשבונותיהם האישיים וחשבונות חברות זרות נוספות אשר בשליטתם, בבנקים זרים. כמו כן הנאשמים העבירו כספים בין חשבונותיהם האישיים וחשבונות החברות שבשליטתם לבין עצמם.

מערך מורכב ומסועף זה של החברות המתואר בכתב האישום, וכן ההסכמים וחשבונות הבנק הרבים בהם נעשה שימוש, נועד, בין היתר, לסייע לנאשמים לקבל את הכספים, לחלקם תוך הסוואת היותם נהנים בהם ולסייע להם להעלים את הכנסותיהם.
 
כך, על פי כתב האישום, בשנים 2009-2007 עודד שכנאי לא דיווח בדוחותיו על הכנסה אישית בסך שלא פחת מכ-19.5 מיליון שקלים. בשנת 2008 גל הירש לא דווח בדוחותיו האישיים על הכנסה אישית בסך שלא פחת מכ-6.1 מיליון שקלים, ובשנים 2009-2008 מיכאל בנימיני לא דיווח על הכנסה אישית בסך שלא פחת מכ-13.4 מיליון שקלים.

על פי כתב האישום בהסדר שהוגש נגד יניב אדם, בשנים 2009-2007 אדם לא דיווח על הכנסה בסך של כ-3.6 מיליון ₪ שנצמחה לחברה באמצעותה פעל בחו"ל, וזאת ללא הצדק סביר.

במסגרת ההסדר עם אדם הוסכם כי אדם יודה בעבירה של מסירת דוח וידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר, והצדדים יעתרו לעונש מוסכם של 6 חודשי עבודות שירות וקנס של 100,000 ₪, זאת לאחר הסדרת חוב המס מול רשות המיסים.
 
כזכור, בנוסף לחשד לעבירות מס, החקירה בתיק כללה בראשיתה גם חשדות בגין תשלום שוחד לעובד ציבור זר – חשדות שלא התגבשה בעניינם תשתית ראייתית עוד בשלב החקירה.

אני יודע שזה ארוך, אבל אני אוכל את החצץ הזה כבר שש שנים ויותר ומבקש שתקראו ותשתפו. בהמשך לפרשת המפכ״לות (שנת 2015) הודיעה היום הפרקליטות על כוונתה להגיש נגדי כתב אישום בחשד לעבירת מס. בשבועות האחרונים סירבתי לחתום על עסקת טיעון ולהודות בעבירות שלא ביצעתי.

 
גל הירש, התייחס לכתב האישום נגדו בפוסט שפרסם ברשת החברתית: "סיכול המינוי שלי למפכ״ל המשטרה בוצע כבר לפני יותר משש שנים, אני מזכיר לכם שנחשדתי בשוחד בפרשת ראשון לציון ובשוחד לעובד ציבור זר בחו״ל, נחקרתי על סעיפי חשד רבים במשך יותר מחמש שנים (!) והתיקים התפורים האלה שסיכלו את המינוי – נסגרו! , התיק שוכב בפרקליטות כבר יותר משנתיים.

כשלא נמצאה דרך אחרת להפליל אותי חיפשו וחיפשו (ואפילו גייסו עד מדינה מפוקפק-כשתחשף זהותו תגרם מבוכה רבה לרשויות האכיפה), ואז התמקדו בחקירת המס.

העלילה הזו נוגעת לסוגיה עסקית שהתקיימה לפני יותר מ- 14 שנים (!), סמוך מאוד לשחרורי מצה״ל. בשבילי תשלומי מס הכנסה זה פגזים לטנקים, שעות מנוע, ימי מילואים ותקציבי אמל״ח, זה תשתיות וחינוך והנחת אבנים בבניין הארץ. שילמתי ועודי משלם את מיסי בישראל, תמיד והרבה!!

השקעתי משאבים רבים בשימוע וחששתי מאוד שלא אזכה ללב פתוח ולנפש חפצה! דאגתי מכך שיקשה על הפרקליטות להסביר לציבור סגירתם של תיקים שסיכלו את כוונת הממשלה למנותי למפכ״ל, הרי החלטה כזו תובעת מהפרקליטות יושר דרך, יושרה ואומץ להודות בטעויות רבות ובמעשים חמורים שנעשו כלפי לאורך שנות החקירה.

אני אחרי שנים ארוכות של חקירות ועינוי דין, בידיי ראיות ומסמכים מזמן אמת אשר יפריכו מהיסוד גם את החשד הזה, שהוטח בי שלא בצדק. באותו זמן יתבקש בית המשפט לבחון את האופן החמור בו נהגו בי משטרת ישראל והפרקליטות: כיצד סוכל המינוי שלי למפכ״ל וכיצד נתפרו התיקים, כיצד נוהלה החקירה ומה עשו במאמץ הנואש להפליל אותי בכל דרך אפשרית.

גם אתם תוכלו להכיר את הדברים ולהתרשם בעצמכם. אם זה קרה לי-זה יכול לקרות גם לכם. זהו מאבק שלא נגמר, כבר שש וחצי שנים והוא עתיד להימשך, הנזקים הכלכליים והבריאותיים עצומים. עצומים. סיכול זה סיכול, במלוא מובן המילה ומובן גם שעם ניהול המשפט אהיה מוגבל בעשייתי הציבורית. אתרום למדינה בדרכים אחרות.
 
התייצבתי לשרת כמפכ״ל, זו התוצאה. ידי נקיות. רציתי שתדעו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]