בבית״ר י-ם זועמים: ״העונש שניתן היום למתפרעים - יריקה בפניהם של אוהדינו״ - 0404
בבית״ר י-ם זועמים: ״העונש שניתן היום למתפרעים – יריקה בפניהם של אוהדינו״ חגית אברהם

בבית״ר י-ם זועמים: ״העונש שניתן היום למתפרעים – יריקה בפניהם של אוהדינו״

בבית״ר ירושלים זעמו היום (חמישי) על העונש הקל לטענתם שקיבלו מבית המשפט המתפרעים בבלומפילד במהלך המשחק מול הפועל ת״א – שלושה חודשי הרחקה בלבד.

כזכור, ביציע בבלומפילד התפתחה מהומה, כאשר אוהדים מארגון "לה פמיליה" החלו להכות באלימות אוהדים אחרים של הקבוצה שעודדו את השחקן המוסלמי, קמסו מארה.

מהמועדון נמסר: ״העונש שניתן היום הוא יריקה בפניהם של אוהדי בית"ר ירושלים שנפצעו בבלומפילד ולכלל אוהדי הכדורגל בישראל ועומד בניגוד גמור לכל ההצהרות וההבטחות שפוזרו בימים האחרונים.

בית"ר ירושלים קוראת לשר לביטחון פנים, לשר התרבות והספורט, לשר המשפטים ולכל הגופים הרלוונטיים לפעול באופן מהיר ונחרץ על מנת להחמיר את הענישה ולמנוע את התקיפה הבאה לטובת תרבות הספורט והחברה הישראלית. אם הגישה הזאת תימשך, התקיפה הבאה היא עניין של זמן״.

יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון: ״רק יד קשה תעצור את האלימות בחברה שלנו. אדם שהיה מתחיל קטטה בבית קפה או מדליק אבוקה בתיאטרון מעולם לא היה מקבל ענישה כל כך קלה. הכדורגל הישראלי, כספורט הפופולרי בישראל, חייב להיות מוגן על ידי מערכת בתי המשפט במטרה ליצור תקדים משפטי אגרסיבי ולמנוע את התפשטות מחלת האלימות במדינה שלנו.

לצד פעילות האכיפה היום-יומית שנדרשת מהמשטרה ולצד הקנסות המנהליים כנגד התנהגות אלימה של עבריינים ביציעים, לעונשים אותם מערכת בתי המשפט תטיל יש חשיבות מכרעת בהמשך קיום משחקי הכדורגל כמקום חווייתי ובטוח למשפחות ולילדים.

בכוונתי לפנות לשר המשפטים ולנשיאת בית המשפט העליון במטרה להחמיר עונשים עתידיים ולהבהיר את החשיבות שבמלחמה בעבריינים במגרשי הספורט״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]