בן גביר תובע את חוגג: "סילפת את דברי והכפשת אותי - תשלם" - 0404
בן גביר תובע את חוגג: פלאש 90

בן גביר תובע את חוגג: "סילפת את דברי והכפשת אותי – תשלם"

משה חוגג, הבעלים של קבוצת בית"ר ירושלים, התראיין הבוקר (חמישי) לגל"צ בתוכנית של אילנה דיין. הריאיון עסק בתקיפתה המכוערת של אוהדת ביתר ירושלים במשחק בין ביתר ירושלים להפועל תל אביב וארגון לה פמיליה שמי מאנשיו לכאורה, מסומנים כמי שביצע את התקיפה.

לדברי חוגג לנוכח האירועים האחרונים שנקשרו עם אנשי ארגון "לה פמיליה, הארגון פועל ממניעים פוליטיים וממומן על ידי בעלי אינטרסים עם אג'נדות פוליטיות". במהלך הראיון ציין את שמו של חבר הכנסת איתמר בן גביר ורמז כי הוא עומד מאחורי לה פמיליה ולא הזכיר כי בן גביר יצא חוצץ נגד תקיפת האוהדת ואף נפגש עם אוהדים כדי להפעיל השפעתו ולהפסיק האלימות.

בעקבות דברי חוגג שלח ח"כ בן גביר לחוגג מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים, בדרישה לפיצוי על סך של רבע מיליון שקלים ודרישה לפרסום התנצלות והבהרה.

במכתבו כתב בן גביר: "בחרת להשמיץ לסלף ולשקר כאשר במהלך הריאיון שלך הפנת לאותה הודעה אולם "צנזרת" את החלק הכי חשוב בה העוסק בגינוי ואמירה מפורשת שלי נגד מעשי התקיפה המכוער כמו כן למעשה רמזת כי הח"מ קשור ועומד מאחורי מעשי לה פמיליה ואף שותף למה שטענת שהוא המנון הארגון – מילים שעד לראיון איך כלל לא הכרתי".

בן גביר ציין במכתבו כי בניגוד לחברי כנסת אחרים, הוא לא התעלם וישב על הגדר, אלא שוחח עם אוהדי לה פמיליה וביקש מהם להנמיך להבות: "הסברתי כי תקיפת אוהדת היא בבחינת חציית קו אדום שאסור לחצות – לטעמי כנבחר ציבור אני צריך לומר את דברי במקרים כאלה כמו גם כאשר בזמנו הפגינו מול ילדיך והתבטאתי מפורשת כי אני נגד להפגין מול רעייתך והילדים".

בן גביר הבהיר בנוסף כי פרסם הודעה ברורה ומפורשת בה נכתב בין היתר כי “אסור להסכים לתקיפת האוהדת ומדובר בחציית קו אדום".

לטענת ח"כ בן גביר, חוגג נשאל במהלך הריאיון מי הארגונים שממנים את לה פמיליה והאם תדע לומר את זה למשטרה השיב: “ודאי…לא אגיד פה ברדיו אבל זה ארגונים ידועים לכל ואת יכולה לראות איזה פוליטיקאים צצים לעזרתם ואיזה לא. בעקבות זאת המראיינת אילנה דיין שאלה על אותם פוליטיקאים השיב חוגג: “אתמול בלילה בן גביר הוציא הודעה, שבה הוא אומר נפגשתי עם ראשי לה פמיליה, ברור לי שלא זאת דרכם ומעשים של אירועים בודדים מכפישים ארגון שלם… ברור ארגון הצדקה והכסף…שימו לב מצד אחד אומר בן גביר כזה דבר שמייצג אותם כל פעם בבית המשפט על חשבונו, ומצד שני, אם תראו מה כתוב בהמנון הרשמי של לה פמיליה אנחנו נקים צבא גרילה אכזר וגזעני, וזה ההמנון שלהם וזה ה האנשים שהוא מייצג, צריך לעשות לדברים האלה סוף".

בן גביר האשים את חוגג במכתבו כי חוגג סילף את ההודעה שפרסם לתקשורת, בה יצא חוצץ נגד מעשי התקיפה ונתן לציבור להבין כאילו ח"כ בן גביר הוא זה שתומך במעשי התקיפה. ורמז שהוא זה שעומד מאחורי מעשים חמורים של ארגון לה פמיליה (בהנחה שאנשי לה פמיליה עומדים מאחורי המעשים) ולמעשה מאחורי הארגון כולו.

בנוסף תקף בן גביר את חוגג: "יצאת מנקודת הנחה כאילו אני מכיר את מה שכינת ההמנון של לה פמיליה ושלם איתו. טענת למעשה, שמי שמייצג אדם שעבר עבירה כלשהי (לכאורה) שותף לאותה עבירה. וחמור מכל אלה לא הדגשת שלמעשה השיחות שלי עם אוהדי לה פמיליה וההודעה לתקשורת נועדה לצנן את האווירה, להנמיך להבות, לפעול למניעת אלימות, וכל אלה עשית כדי לגרום לי נזק ביודעין".

בסיום מכתב ההתראה ציין בן גביר כי דברי חוגג הם בגדר לשון הרע, פגעו, ונועדו להשפילו בעיני הבריות, לעשותו למטרה ללעג ובוז ונועדו לפגוע (ופגעו) במשרתו הציבורית ובמעמדו. בן גביר הזכיר כי בעקבות הטחת הביקורת שהפגין כלפיו על מעשיו והעימותים הרבים מול אנשי לה פמיליה וכלפי קבוצת ביתר ירושלים, "חוגג ביקש לסגור איתי חשבון והדברים נעשו בכוונת מכוון", ציין.

ח"כ בן גביר דרש מחוגג לפצותו בסכום של מאתים וחמישים אלף שקלים, מטעמי פשרה בלבד, ולפרסם הודעת הבהרה והתנצלות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]