חברת הקונגרס לראש מועצת שומרון: "גאה להצטרף לכוחות שיסייעו לכם" - 0404
צילום: מועצה אזורית שומרון

חברת הקונגרס לראש מועצת שומרון: "גאה להצטרף לכוחות שיסייעו לכם"

בשלושת הימים האחרונים מקיים ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מרתון פגישות שבמסגרתו נפגש עם למעלה מ-20 חברי סנאט וקונגרס, רפובליקנים ודמוקרטים, ביניהם חברי הקונגרס אנדי בר, בוב גוד, לי זלדין, כריס סמית, בת ואן דיון, צארלס פליישמן ואחרים, חלק מהפגישות הוגדרו כסגורות לתקשורת וחלקן הוגדרו כפתוחות לסיקור.

הנסיעה נקבעה עקב הלחצים שהחלו מכיוון ממשל ביידן בנושא הבנייה ביו"ש, ומטרתה כפי שהגדיר דגן לגבש חבורה פעילה ואקטיבית של חברי קונגרס וסנאט שיילחמו יחד עם מועצת שומרון כנגד הלחץ האמריקני ובכך יתרמו להורדת הלחץ מעל ממשלת ישראל בנושא זה.

במסגרת זו קיים ראש מועצת שומרון היום (רביעי) פגישה עם הסנאטור ד"ר ביל קסידי מלואיזיאנה. הסנאטור קסידי, הנחשב לאחד הסנאטורים הבכירים והבולטים בגבעת הקפיטול, הביע בסיום הפגישה תמיכה במהלך, אותו מוביל ראש מועצת שומרון. לאחר המפגש העניק דגן לקסידי חנוכיה מוזהבת. סנאטור קסידי התרגש מהמחווה הסמלית והודיע כי יתמוך בהתיישבות בשומרון ואף יגיע לסיור בשומרון: "אני מודה לך על המתנה ובעיקר על הביקור, ועל התובנות שחלקת איתי לגבי מה שקורה למעשה בשטח בשומרון ובישראל. אני אתמוך בכם, אני מודה לך על הפרספקטיבה שנתת לי ואני אגיע לביקור בשומרון", מסר קסידי.

חברת הקונגרס קתי מקמוריס רוג'רס, נציגת מדינת פלורידה הנחשבת לכוח עולה בקונגרס, הביעה גם היא תמיכה נלהבת בדרישת השומרון מממשל ביידן. חברת הקונגרס מקמוריס רוג'רס הציגה לדגן את דגל ישראל שתלתה במסדרון הקונגרס בכניסה, אותו הציבה שם מכיוון שמשרדה סמוך למשרדה של חברת הקונגרס האנטי ישראלית ראשידה טאליב, אמרה לדגן כי היא גאה בהנפת הדגל בכניסה ללשכתה, והביעה תמיכה בלתי מסתייגת בדרישה של דגן שלא לפגוע בהתיישבות.

מקמוריס רוג'רס מסרה: "אני שמחה וגאה להיות תומכת חזקה ובת ברית של חברינו בישראל, ובמיוחד של חברינו מהשומרון. אני כל כך גאה להיות כאן עם ראש המועצה, שהוא חבר טוב, וגאה להצטרף לכוחות שיעשו אתכם חזקים יחד עם ארה"ב. זה הזמן להפוך את ישראל ואת ארה"ב לחזקים יחד".

חבר קונגרס נוסף, אנדי האריס נציג מדינת מרלינד אמר לדגן כי התמיכה בישראל ובהתיישבות תימשך גם בממשל הזה: "לחברי, אתם יכולים להיות בטוחים שארה"ב היא בת ברית חזקה, אנחנו נגן על זכותה של ישראל להתקיים, ועל זכותם של הישראלים לחיות בשקט ובשלום. היום ובדורות הבאים. אנחנו מחליפים ממשלים בארה"ב, אבל תמיד תשאר התמיכה החזקה, זה תמיד ימשיך ולא ישתנה".

לדברי דגן: "הדברים הללו רק מחזקים את הדרישה שלנו מממשלת ישראל, להדוף את הלחצים של ממשל ביידן ולקיים תנופת בנייה ביהודה ושומרון. לחצים באים ולחצים הולכים. תמיד הם יהיו. הכדור מעולם לא היה בוושינגטון הוא תמיד נמצא בירושלים, והציפייה שלנו מהממשלה הזו היא להדוף את הלחצים. ולפעול על פי האינטרס של מדינת ישראל. לחזק ולהרחיב את הבניה ביהודה שומרון וירושלים למען עתיד המדינה הזו. יש לנו פה חברים בוושינגטון, אנחנו יכולים לעמוד יחד איתם בצורה עיקשת מול המהלכים שלצערנו אנחנו שומעים שנרקמים אצל אנשי ביידן. התחלתי בהקמת גוש חוסם של אנשי קונגרס וסנאט, שיעמדו יחד איתנו לטובת ישראל וההתיישבות. זה בידינו".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]