נדחתה הצע"ח להקמת רשות למאבק בעוני. ח"כ ארבל: "השבעים מרעננה וצפון ת"א גברו על המצפון של השר מדימונה" - 0404
נדחתה הצע עדינה ולמן, דוברות הכנסת

נדחתה הצע"ח להקמת רשות למאבק בעוני. ח"כ ארבל: "השבעים מרעננה וצפון ת"א גברו על המצפון של השר מדימונה"

הצעת החוק להקמת הרשות הלאומית למאבק בעוני נדחתה במליאת הכנסת ברוב של 52 בעד, 53 נגד.

יוזם החוק, ח״כ משה ארבל תקף את הממשלה: ״הצעת החוק להקמת הרשות למאבק בעוני נפלה על חודו של קול אחרי מאמץ אדיר של ממשלת הריפוי. היום הזה ייזכר כחרפה של הממשלה הכביכול סוציאלית שלא מוכנה ליישם המלצות של ועדת אללוף שהיא עצמה הקימה. השבעים מרעננה ותל אביב צפון גברו על המצפון של שר הרווחה מדימונה״.

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי אמר בדיון כי על החוק כי "אנו נמצאים כאן מכיוון שהמאבק בעוני זו המלחמה עם המצווה הגדולה ביותר שאנו מחוייבים לה – העזרה והסיוע לחלשים. בגלל ריבוי המשרדים ותחלופות הממשלות כנסת וממשלת ישראל חייבים לקבע הצהרתית ומעשית כי המאבק בעוני יהיה ראשון בסדר העדיפויות.

חודשים ספורים טרם פטירתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, הרב שהיה חולה, ישב שבעה על בנו הגאון הרב יעקב יוסף. כששר האוצר לשעבר ח"כ שטייניץ הגיע לנחמו, אמר לו מרן הרב עובדיה: אני בצער גדול – אבא שיושב אבל על בנו, אולם הצער היותר גדול שיש לי זה הקיצוצים והפגיעה בשכבות החלשות – אנא, עשו משהו למענם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]