הקואליציה דחתה הצעת חוק שנועד להגן על ריבונות ישראל בבירתה. סמוטריץ': "בנט מחלק את ירושלים" - 0404
הקואליציה דחתה הצעת חוק שנועד להגן על ריבונות ישראל בבירתה. סמוטריץ': אוליביה פיטוסי, פלאש 90

הקואליציה דחתה הצעת חוק שנועד להגן על ריבונות ישראל בבירתה. סמוטריץ': "בנט מחלק את ירושלים"

היום (רביעי) עלתה להצבעה במליאת הכנסת הצעת חוק היישום של ח"כ בצלאל סמוטריץ' שנועד למנוע פעילות הרשות בירושלים, הקואליציה הצביעה עם הרשימה המשותפת נגד החוק והפילה אותו למרות שסמוטריץ' הסכים לדחות את ההצבעה בחודש למטרת הידברות והגעה להסכמות.

חוק היישום מעגן את האיסור שנקבע בהסכמי אוסלו לפעילותה של הרשות הפלשתינית ומנגנוניה בתחומי מדינת ישראל. לאורך השנים הרשות הפלשתינית פועלת בירושלים לאור יום ומפגינה ריבונות, בחינוך, בשמירת הסדר הציבורי ואף במעצרים, חטיפות ועינויים של מי שנחשדים במכירת בתים וקרקעות ליהודים.

בחוק הקיים לא נקבעה סנקציה פלילית לאנשי הרש"פ שפועלים בניגוד לחוק וכתוצאה מכך לא ניתן לנהל נגדם הליך פלילי וממילא לא ניתן לעצור אותם ולאכוף את החוק והאיסורים הקבועים בו הפכו לאות מתה.

גורמי הביטחון טענו כל העת שנדרש תיקון בחוק על מנת לבצע אכיפה ראויה כנגד אנשי הרשות הפלשתינית שפוגעים בריבונות הישראלית בירושלים.

בהתאם, הביא ח"כ סמוטריץ' את התיקון לחוק היישום למליאת הכנסת וביקש לקבוע עונש מאסר למי שיפעל בניגוד לו. וועדת השרים לחקיקה התנגדה לחוק והקואליציה הפילה אותו, למרות שסמוטריץ' הסכים לדחיית ההצבעה לצורך הידברות והגעה להסכמות על קידומו.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': "שמירת הריבונות בירושלים אמורה להיות בקונצנזוס. אכיפת ההסכמים והחוק אמורים להיות בקונצנזוס. ההצבעה נגד התיקון לחוק היא פגיעה קשה בירושלים הריבונות. נראה שאין גבול שהממשלה הזאת לא חוצה.

בנט, מחלק את ירושלים דה-פקטו.

ימינה ותקווה חדשה מצביעים עכשיו יחד עם הרשימה המשותפת נגד הצעת חוק שלי שמבקשת לשמור על ריבונות ישראל בירושלים ולתת כלים לזרועות הביטחון והאכיפה למנוע את פעילותה החתרנית של הרשות הפלשתינית בירושלים. בנט מחלק את ירושלים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]