כוכבי בטקס התייחדות לזכר חללי חיל השריון: "הכאב לא חודל - הוא פועם כמו דופק אישי" - 0404
כוכבי בטקס התייחדות לזכר חללי חיל השריון:

כוכבי בטקס התייחדות לזכר חללי חיל השריון: "הכאב לא חודל – הוא פועם כמו דופק אישי"

טקס ההתייחדות השנתי עם זכרם של 5019 חללי חיל השריון התקיים אמש (שלישי). הטקס התקיים באתר ההנצחה לזכר חללי חיל השריון שבלטרון נערך בראשות שר הביטחון, בני גנץ ובהשתתפות ראש המטה כללי, רב אלוף אביב כוכבי, מפקד מערך התמרון, אלוף יעקב בנג׳ו, קצין שריון ראשי תת-אלוף אוהד נג׳מה, המשפחות השכולות וכן מפקדי וחיילי החיל בעבר ובהווה.

ראש המטה כללי, רב אלוף אביב כוכבי: "אנחנו גאים בנכונות של דורות רבים להתייצב בחוד החנית וכזה הוא גם הדור הנוכחי – מצוין שאינו נופל מקודמיו. זוהי שליחות, לצאת להתקפה ולהיות בקו ההגנה הראשון, פשוטו כמשמעו. כדי להתקיים צריך להגן, כדי להגן צריך להלחם ולנצח, כדי לנצח צריך נכונות להקריב. הבחירה להמשיך ולהילחם, מבטאת יותר מכל את הנכונות לסכן את עצמך למען המשימה ולמען חבריך. התמרון כיום חזק יותר, הוא נהנה מעושר מודיעיני שלא היה כדוגמתו ושיטות פעולה חדשניות.

כל השינויים הללו הופכים את התמרון לאחר, בעל עוצמה ויכולות שלא קיימות באף צבא בעולם. לוחמים ולוחמות יקרים, אני פוגש אתכם בשטח, רואה אתכם וסומך עליכם. תצאו להתקפה, תגלו אומץ יוזמה ותושיה וברכתי שתחזרו בשלום למשפחה.

משפחות יקרות, הכאב לא חודל – הוא פועם כמו דופק אישי, לא נח לרגע, אבל בזכותכן, משפחות אלו כמו גם שלכן, מתרחבות ומתפתחות ומעמידות דורות של אנשים הממלאים את הארץ. כולם צריכים ללמוד מכן, לשאוב מכן חיזוק וללמוד מכם מהי איתנות, חוסן אישי והתגברות. הבנות והבנים שלכם לא חזרו, אבל לקחי המלחמה, הם ומורשתם מהווים לנו מצפן המנחה אותנו בשכלול כושר התמרון והלחימה וילדכם לעולם יישארו מודל לנכונות להקרבה. אני מחבק אתכן, מחזק אתכן ומצדיע לכן. יהיה זכר הבנים ברוך".

קצין שריון ראשי, תת-אלוף אוהד נג׳מה: "הערב אנו מציינים כמה תקופות משמעותיות בחיל השריון, מלחמת קדש, שם חיל השריון הציב את עצמו כמכריע ביבשה, דרך תקופת הלחימה ברצועת הביטחון, והיום, תקופה של תנופה בה כלי המלחמה המתקדמים והטנקים בראשם מהווים את חזית הטכנולוגיה בחשיפת האויב והשמדתו. חיל השריון היה ויהיה מרכיב העוצמה המרכזי בשדה הקרב. מיטב הלוחמים והמפקדים נמצאים ומוכנים בעזרת אמצעי הלחימה הטובים ביותר בעולם לכל משימה. משפחות שכולות יקרות, זה היום בו חיל השריון עוצר, מצדיע ומחבק אתכן. מפקדי חיל השריון, ואני בראשם, פה כדי להמשיך את מורשת יקיריכם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]