חברי הקונגרס והסנאט יילחמו על בנייה בשומרון: "אנו עומדים לצדכם" - 0404
חברי הקונגרס והסנאט יילחמו על בנייה בשומרון: מועצה אזורית שומרון

חברי הקונגרס והסנאט יילחמו על בנייה בשומרון: "אנו עומדים לצדכם"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, המשיך ביממה האחרונה במרתון הפגישות עם חברי קונגרס וסנאט בארה"ב, במסגרת המאבק כנגד "ריסון הבניה" של ממשל ביידן ביהודה ושומרון. דגן מקבל תמיכה רחבה במאבקו. סנאטורים וחברי קונגרס הודיעו כי הם תומכים בשומרון ויצטרפו למהלך. דגן נפגש עם למעלה מ-20 חברי סנאט וקונגרס, רפובליקנים ודמוקרטיים, במשך יומיים וחצי.

חבר הקונגרס בוב גוד, נציג מדינת וירג'יניה, אמר לראש מועצת שומרון: "אני שמח להיות כאן עם חבר שלי מישראל, אני עומד איתן, בתמיכה שלי, אנחנו עומדים לצדכם חזקים ואנחנו מכבדים ותומכים בזכותכם".

מועצה אזורית שומרון

חבר הקונגרס הבכיר כריס סמית נציג מדינת ניו ג'רזי, הביע תמיכה חזקה בשומרון ואמר לראש מועצת שומרון: "ברוך הבא לוושינגטון ראש המועצה. אני רוצה להודות לך על החזון שאתה מציג כאן, אני רוצה שתדע שישנה תקווה גדולה וציפייה שימים טובים יותר יגיעו, אנחנו מלאים הערכה לעבודתך, ראש מועצת שומרון, אתה הוכחת שעל אף הלחצים אתה מוכן לעמוד מולם. תודה אנחנו אתכם"

חבר הקונגרס אנדי בר, נציג מדינת קנטאקי, סיפר בהתרגשות על הסיור שקיים עם דגן בשומרון, לפני כשנתיים ואמר: "נהדר לפגוש אותך שוב, אני בהחלט הייתי רוצה לחזור לבקר בשומרון ולפגוש את האנשים הנפלאים המתגוררים שם, אנחנו עומדים לצדכם והיחסים בינינו בלתי ניתנים להפרדה".

חבר הקונגרס צ'ארלס (ג'ק) פליישמן נציג מדינת טנסי ביקש לברך: "לכל האנשים מהשומרון, אני כאן עם ראש המועצה שלכם, אני תומך גדול שלכם, אתם נפלאים והשומרון נפלא"

חבר הקונגרס לי זלדין, מהבולטים שבחברי הקונגרס ומועמד מוביל לתפקיד מושל מדינת ניו יורק, אמר בסיום הפגישה: "זה נפלא לארח אותך כאן, תודה שהשקעת מזמנך לבוא ולבקר, אלו הם נושאים חשובים שיש רבים במדינתנו שצריכים להתחנך על פיהם, והדרך הטובה ביותר לחזק את השותפות בינינו
היא על ידי כך שאנשים יבינו מה נמצא בשטח, היוזמה שלקחת והמנהיגות שלך חשובה מאוד, אני מצפה לעבוד יחד איתך" חבר הקונגרס זלדין הצהיר כי יפעל יד ביד עם דגן, בצורה משותפת על מנת לחזק את הדרישה. "אנו מבצעים את חלקנו השנה וברגע זה בעוד אתה בתפקידך ואני בשלי אבל יהיו אנשים שיבואו בעקבותינו אני מייחל לישראל חזקה ותוססת, בטוחה, גדלה, בריאה ושותפה וזה יהיה חלק מהתוצר של עבודתנו המשותפת", הוסיף זלדין.

חברת הקונגרס בת' ואן – דואין הוסיפה: "המדינה שלכם היא בת ברית יוצאת מן הכלל של ארה"ב, ואני מצפה לעבוד אתכם".

מועצה אזורית שומרון

"אנחנו לא נאפשר הקפאת בנייה ביהודה ושומרון" אומר יוסי דגן "לא בממשלה הזו ולא באף ממשלה אחרת. דגן הדגיש כי: "האחריות לבנייה ביו"ש היא אך ורק על ממשלת ישראל. לא ניתן לתלות את הבנייה בממשל האמריקני ההחלטה והאחריות היא לא של ביידן. אלא רק של ממשלת ישראל בראשותו של נפתלי בנט, כפי שאמרתי בממשלה הקודמת אני אומר גם עכשיו אף ממשלה לא תוכל להסתתר מאחורי האמירות של ארה"ב, בפרט שלאחר שבכל הפגישות שאני מקיים כאן גם עם חברי קונגרס רפובליקנים וגם דמוקרטים, רואים את האוזן הקשבת ואת החשש הגדול מפני קרע בין ישראל לארהב. לממשלת ישראל אין שום סיבה לא לאשר בנייה ביו"ש", הסביר דגן.

עוד הוסיף דגן כי, "מטרת הפגישות היא לייצר קואליציה של שותפים למדינת ישראל ולהתיישבות ביו"ש שיעמדו במאבק משותף על תנופת הבנייה וחיזוק ההתיישבות ביו"ש. התגובות מצויינות, לשומרון יש חברים טובים בארה"ב והם עומדים לצידנו, כתוצאה מהפגישות מתגבשת חבורה חזקה ומשפיעה מאוד. ביתר שאת אנו מצפים מהממשלה לתנופת בנייה ביו"ש".

לאחר שבשבועות האחרונים התגברו הרמזים שממשל ביידן מתחיל בהפעלת לחצים למה שכינה סגן שגריר ארה"ב – "ריסון הבניה בהתנחלויות" וההתבטאות של פקיד בכיר בממשל ארה"ב בנוגע לפתרון שתי המדינות, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן החליט לצאת למערכה ציבורית למלחמה בלחצים ל"ריסון הבנייה" ביו"ש.

מועצה אזורית שומרון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]