דו"ח המשרד להגנת הסביבה חושף: אלו המפעלים המזהמים בישראל | כל הפרטים - 0404
דו 0404

דו"ח המשרד להגנת הסביבה חושף: אלו המפעלים המזהמים בישראל | כל הפרטים

המשרד להגנת הסביבה פרסם הבוקר (רביעי) את דירוג ההשפעה הסביבית לשנת 2019, המציג לציבור את נתוני הסיכון הסביבתי ממפעלי התעשייה שבבעלות ציבורית וממשלתית.

מהמדד עולה כי בז"ן דורגה כמפעל בעל "ההשפעה הסביבתית" הגבוהה ביותר, עם עלייה של 18% בניקוד ביחס לשנת 2018. אחריה מדורגות בראש הרשימה האדומה: רותם אמפרט, מתקן השפד"ן, בית זיקוק פז אשדוד ומפעל כרמל אולפינים.

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "מדד ההשפעה הסביבתית מגלה בפני הציבור הרחב והמשקיעים בחברות התעשייה את הסיכונים הסביבתיים הגלומים בהן. המדד קושר בין הסיכונים הסביבתיים לגורמים שאחראים להם, ומאפשר למשקיעים בחברות – בין אם הם קרנות הפנסיה שלנו, הבנקים או הציבור הרחב – לדרוש השקעה בניהול סביבתי תקין ממנהלי אותן חברות".

"מדד ההשפעה הסביבתית מנגיש לציבור בשקיפות את המידע המצוי בפני המשרד, ככלי חשוב לניהול סיכונים סביבתיים", מסבירה מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן. "בשנים האחרונות אנחנו עדים לכך שהרגולטורים הפיננסיים דורשים מהחברות הציבוריות ומהגופים המוסדיים לצמצם את הסיכונים הסביבתיים שלהם ולחשוף אותם לציבור. המדד מאפשר מעקב פשוט אחר סיכונים אלו".

דיווחים וחדשות לכיש

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]