משפחת ביסט לראשי הסיעות: עזרו להכניס את השב"כ לחקירת הרצח - 0404
משפחת ביסט לראשי הסיעות: עזרו להכניס את השב באדיבות המשפחה

משפחת ביסט לראשי הסיעות: עזרו להכניס את השב"כ לחקירת הרצח

במכתב שנשלח פנו בני משפחתו של דסטאו ביסטאי ז"ל, אשר נרצח ברמלה במהלך מבצע שומר החומות, לראשי סיעות הכנסת בבקשה לסיוע בחקירת הירצחו. המשפחה שטחה בפני ראשי הסיעות את מצב האירועים ומאמצי הגיוס האחרונים, וביקשה מהם לעזור בקידום החקירה.

משפחת ביסט ציינה במכתב את מאמצי המשפחה למנוע את התמוססות רצח אביהם "מאז היות המנוח בבית חולים המשפחה התרוצצה ממקום למקום כדי לאתר אזורים בהם מוצבות מצלמות במטרה להעבירן למשטרה. במקום שהמשטרה תעשה זאת בעצמה.

מאז עברו כמעט כחמישה חודשים מאז הרצח והרוצחים טרם נתפסו, ואיננו יודעים כיצד מתקדמת החקירה אם בכלל מתקיימת חקירה", כתבו בני המשפחה.

ההשלכות לטענת המשפחה פוגשות אותם גם בהיבטים נפשיים "המשפחה לא מוכרת ע"י רשויות המדינה כנפגעי פעולות האיבה ואף גורם מקצועי מטעם המדינה לא פנה עד כה. פשוט התעלמות טוטאלית", כך במכתב.

לדברי המשפחה מחדלי החקירה החלו כבר מהשלב הראשוני "בשל מחדל חמור של המשטרה, חקירת האירוע החלה מאוחר מידי, מה שגורם לקושי רב לאיתור ולהעמדה לדין של הרוצחים. הראיה לכך היא שלאחרונה נעצרו שני חשודים – כשהמשטרה משוכנעת שנכחו בזירה והחשודים הם שביצעו את הרצח. השופט האריך את מעצרם פעמיים, ובפעם השלישית שוחררו לחופשי בשל קושי ראייתי.

בנסיבות אילו, אנו דורשים את כניסתם המיידית של השב"כ לחקירת התיק שכן, נראה כי המשטרה מתקשה להתקדם בתהליך החקירה וניכר שאין ביכולתה להמשיך בהליך החקירה", סיימו את דבריהם.

בני המשפחה קראו לראשי הסיעות לסייע ולתמוך בהגדלת המאמצים לפענוח החקירה "אנו פונים בבקשה לסיוע, נודה לסיוע לנו בכל דרך שניתן בכדי להביא את רוצחי אבינו לדין. נשמח להיפגש בעניין ולהביא את מרב הפרטים. דרישתנו היא פשוטה – רוצים צדק לאבינו, רוצים חקירה שתביא לתוצאות, אנא הכניסו את שרות הביטחון הכללי לחקירה והביאו את הרוצחים לדין", ביקשו בני המשפחה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את משפחת ביסטאי כנפגעי עבירה מסר "מדובר ברצח מכוון כנגד יהודי והפקרתו להתבוסס בדמו. לא יתכן שרוצחיו המסוכנים ממשיכים להסתובב חופשי. יש לעשות הכל בכדי ללכוד את הרוצחים ולהעמידם לדין, דמו של יהודי במדינת ישראל אינו הפקר".

נזכיר כי בהפגנה גדולה שנערכה לפני כשבועיים, במסגרת המאבק להכנסת השב"כ לחקירת אירוע הרצח, נאמו חברי כנסת מסיעת הציונות הדתית וקראו לממשלה לפעול להכנסת שירות הביטחון הכללי בעובי הקורה. חה"כ מסיעת הציונות הדתית מסרו למשפחה כי הם ילוו מקרוב את המשך החקירה, ויפעלו למיצוי האמצעים לפענוח הרצח.

דסטאו ביסטאי ז"ל בן ה-74 נדרס על ידי רוכבי אופניים חשמליים במהלך מבצע שומר החומות. לפי עדויות הנוכחים פגעו בו הרוכבים בכוונה תחילה, ניסו לחזור ולדרוס את הנוכחים בתחנה ולאחר מכן נמלטו מהמקום. כשלושה שבועות לאחר מכן נפטר ביסטאי מפצעיו. עד כה טרם הועמדו הרוצחים לדין.

ממשטרת ישראל נמסר: חקירת האירוע נמשכת כל העת במסגרתה מבוצעות פעולות חקירה רבות ומגוונות תוך שימוש באמצעים ויכולות מתקדמות.

המאמץ החקירתי יימשך ככל שיידרש בכדי להגיע לחקר האמת ולנסיבות האירוע.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]