מסתמן: המתמחים יקבלו את המתווה החדש של הורוביץ לקיצור התורנויות בבתי החולים - 0404
מסתמן: המתמחים יקבלו את המתווה החדש של הורוביץ לקיצור התורנויות בבתי החולים דוברות בית החולים הלל יפה

מסתמן: המתמחים יקבלו את המתווה החדש של הורוביץ לקיצור התורנויות בבתי החולים

שר הבריאות בורוביץ הכריז היום על מתווה חדש לקיצור התורנויות בבתי החולים בישראל ונראה כי המתווה החדש יאומץ על ידי המתמחים ומחאה נמצאת בדרך לפיתרון.

המתווה המעודכן לקיצור התורנויות:

25.10.21 – הפעלת צוות יישום למתווה קיצור התורנויות בראשות המשנה למנכ"ל משרד הבריאות ובהשתתפות נציג משרד האוצר, נציג מנהלי בתי החולים, נציג ההסתדרות הרפואית ונציגי מתמחים.

31.3.22 – יישום מתווה קיצור התורנויות ב-10 בתי החולים בפריפריה.

30.11.22 – הרחבת המתווה למחלקות פנימית ורפואה דחופה בשני בתי חולים במרכז הארץ.

31.3.23 – הרחבת המתווה למחלקות פנימית ורפואה דחופה בכל בתי החולים בישראל.

30.11.23 – יישום השלב השלישי במתווה, שיגובש על ידי צוות היישום ויאושר על ידי שר הבריאות עד ליום 31.3.22.

בארגון המתמחים לרפואה בישראל "מרשם" התייחסו להצהרת שר הבריאות: "אחרי ימים ארוכים של שיחות לתוך הלילה, הצעות ובחינה של מתווים אפשריים, עם הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות ובלשכת השר, נראה כי הדברים מתכנסים לכיוון הנכון ואנחנו שמחים על הודעתו של השר ועל רוח הדברים שיוצאת ממנה. יחד עם זאת, אנחנו מבקשים לראות את המתווה הכתוב ולוודא שהוא מעוגן גם תקציבית וגם ברמת המחוייבות מעבר לרמה ההצהרתית. ככל שהמתווה שהוצג אכן מעוגן באופן הזה, הרי שאנו סבורים שהוא מהווה פריצת דרך משמעותית שמביאה לידי ביטוי את עמדתנו. המאבק כולו, הא.נשים האמיצים שלקחו בו חלק והצעד שנקטנו היום, עם הגשת מכתבי ההתפטרות, מחייבים אותנו כארגון לוודא שאכן מדובר במתווה מחייב ולא רק תוכנית הצהרתית. אנו תקווה שהדברים יתבהרו בשעות ו/או בימים הקרובים". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]